Rybníku Marvánek v Říčanech se propadla hráz, letos se v něm asi nevykoupete

06.06.2016 - 10:30   |  

Koupání v rybníku Marvánek v Říčanech je letos asi v ohrožení. Rybníku se totiž z dosud nezjištěných příčin propadla hráz a rybník nebude možné v nejbližší době využívat k rekreaci.

 

Rybník Marvánek je populární místo, kam se chodí Říčanští koupat a rekreovat. Bohužel, v neděli vedení města zjistilo, že se v rybníku propadla hráz.

 

Rybník vypustili

„Propadla se část hráze rybníka Marvánek, přičemž se voda v rybníce snížila na minimum. Velkou část vody zachytil Mlýnský rybník, který se právě napouští. V neděli dopoledne se na místě sešli zástupci městské rady, vedení odboru správy majetku a odboru životního prostředí v Říčanech,“ uvádí město. Rybník přitom nedávno za evropské dotace odbahnili a upravili místní pláž, na což obdrželi finance ve výši devíti milionů. 

 

Čtěte také: Říčany jsou městem ragby, pro mládež tu vzniká líheň

 

Koupat se nelze

Místní musí počítat, že se v rybníku hned tak nevykoupou: „Po úplném vypuštění proběhne šetření a oprava hráze. Zatím není jasný celkový rozsah škod. Místo je zabezpečené. Veřejnosti se omlouváme za to, že v následujících týdnech nebude možné rybník využívat.“ Místní oblíbená hospůdka naštěstí funguje stále...


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru