Šampionka z Počernic se stala opět mistryní Česka v kickboxu

Martina Ptáčková
  |  

Martina Ptáčková z Horních Počernic opět bodovala. Tentokrát vyhrála Mistrovství České republiky v kickboxu v kategorii do 70 kilogramů. Jak říká, je to skvělé povzbuzení před mistrovstvím světa. 

Martině se na mistrovství, které se konalo minulý víkend v Podvinném mlýně ve Vysočanech, opravdu dařilo. „Zúčastnila jsem se soutěže v kategorii kickbox - Fullcontact (plný kontakt) - 70 kg, zvítězila jsem, a stala se tak mistryní ČR pro rok 2016. Byla to pro mě dobrá příprava na nadcházející podzimní mistrovství světa, kde budu též obhajovat své prvenství,“ sdělila nám Martina.

 

Bojovala ve vyšší váze

Přitom tentokrát bojovala ve vyšší hmotnostní kategorii: „Ve své kategorii, do které poslední rok chodím, tedy – 65 kg - se nenašla žádná vhodná soupeřka pro boj o titul mistryně ČR. Musím podotknout, že po mém přihlášení k závodu se stalo opět i to, že se soupeřky odhlásily, a tak jsem váhu přestala držet a bojovala v kategorii vyšší, tedy v kategorii do – 70 kg,“ uvedla Martina. Zápas prý probíhal ve třech kolech a ačkoliv se jí hledal na vyšší a těžší soupeřku recept špatně, využila svých zkušeností a nakonec ji porazila.

 

Těší se na mistrovství světa

Martina se už nemůže dočkat, až nastoupí v bojích na mistrovství světa: „MS se bude konat v podzimních měsících. V tomto roce MS proběhne v plno kontaktních disciplínách v Itálii a Číně. Ta ještě není jistá a jedná se o přeložení jinam,“ sdělila Martina a jak říká, cíl je jasný, prostě mistrovství vyhrát.

 

V létě chce začít i s jiným sportem

K tomu jí napomohou letní soustředění a tréninky. Martina má jasno, chce prohloubit svoji sílu: „Tuto přednost bych mohla ještě prohloubit,“ sdělila nám. Navíc hodlá trénovat běhy do vrchu a také i další sport: „Člověk získá zase úplně jiný směr a pohyb, což se v zápasech může hodit.“  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru