Divoká honička v centru Prahy, řidič nadýchal 3,5 promile

Tuhle scénku si opilý chlápek za rámeček rozhodně nedá. Dvakrát během několika minut se v Praze setkal se stejným strážníkem na motorce. Nejprve když močil v ulici Vratislavova. Podruhé, když na něj najížděl svým vozem a následně mu chtěl ujet v temných zákoutích hlavního města.

10.07.2016 - 10:01  
Byla to divoká jízda

Tomu se prostě říká pech! Když si značně společensky posilněný muž ulevoval v centru Prahy a přestupek s ním přišel řešit strážník, netušil, že se za chvíli střetnou v mnohem dramatičtější situaci. Policistovi sdělil, že jen čeká na kamaráda, až mu přeparkuje auto, protože on by v tomto stavu stoprocentně neřídil. 

Jedním z rekordmanů je řidič kamionu, který měl "nasosáno" 4 promile.

Jaké bylo policistovo překvapení, když u křižovatky ulic Libušina a Rašínovo nábřeží za služební motorkou zabrzdilo vozidlo, ve kterém seděl jeho starý známý. "Strážník muže vyzval, aby okamžitě vypnul motor a vystoupil z vozidla. Řidič však stále opakoval, že vozidlo jen přeparkuje. Po chvíli se rozjel a i když mu policista auto zablokoval, nepomohlo to," potvrdil za pražskou městskou policii Rudolf Rubeš. 

Policisté se někdy opravdu nestačí divit, co všechno na silnicích potkají za blázny.

Potížista chtěl nejprve na strážce zákona najet, poté se mu podařilo ujet a začala nefalšovaná filmová honička. V jeden moment se auto s totálně opilým řidičem řítilo Prahou rychlostí 140 kilometrů za hodinu. "Když řidič zjistil, že strážníkovi, který ho stíhal na motocyklu, neujede, odbočil do jedné z ulic na Praze 4 a vystoupil," dodal Rubeš.

Také cyklisté si sem tam rádi přihnou. Když je chytí hlídka, mají smůlu.

To byla samozřejmě jeho konečná. Během chvíle ležel na zemi a měl na rukách pouta. Následná dechová zkouška potvrdila, že chlápek opravdu dost bumbal. V dechu totiž měl 3,5 promile alkoholu. Také tento "šikula" se snažil ujet před policií. Naboural přitom několik aut.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.