Otevře se koupaliště v Úvalech? Anketa dopadla zcela jasně...

Podaří se koupaliště obnovit?
12.07.2016 - 11:16   |  

Úvalské koupaliště zeje již druhý rok prázdnotou. Bohužel prosakuje a není možné ho napustit. Město vypsalo anketu, co s koupalištěm dále, a výsledek je jednoznačný. Bude ho město respektovat?

Úvalské koupaliště bylo ještě před dvěma lety v provozu, nyní již druhý rok rezne a pohled na něj je k pláči. Může se snad tento stav změnit, nebo ho čeká potupné a smutné zahrabání?

 

Koupaliště protéká

Úvalští radní předestřeli, že se koupaliště nachází v neradostné situaci. Protéká, dlouhodobě do něj nikdo neinvestoval a je otázka, co s ním? Vypsali tedy anketu, je ovšem otázkou, nakolik se hodlají výsledky ankety řídit…

 

Zahrabat, nebo opravit?

Úvalské koupaliště je ve velmi špatném stavu a je jasné, že každý další den, kdy chátrá, mu nepřidá. Zástupci města se tedy zamysleli a v anketě uvedli několik možností, jak by mohlo koupaliště dopadnout. Obyvatelé města a nejenom oni měli hlasovat pro jednu možnost, kterou by si přáli. Jednou z alternativ bylo zachování místa jako koupaliště ve stávající podobě, což by znamenalo nutné opravy místa. Další možností bylo přebudování místa na biotop, tedy přírodní koupaliště s mnohem menší kapacitou, ovšem s menšími náklady na vybudování. Poslední možností pak bylo zasypání koupaliště a jeho přetvoření na volnočasový areál. 

 

Drahá rekonstrukce

Občané si totiž na plné čáře přejí rekonstrukci koupaliště, hlasovalo pro něj 182 ze zhruba 330 respondentů. Tato možnost je ale zdaleka nejnáročnější na finance. Rekonstrukce bude stát kolem třiceti milionů korun a město již dopředu hlásilo, že s omezeným rozpočtem se nedostane třeba na důležité rekonstrukce silnic a chodníků… Jsme sami zvědavi, jak město ze všeho vybruslí a hlavně jak dopadne historicky první referendum, které se město zavázalo na toto téma během krajských voleb vypsat. Přání lidu je již nyní dost zřejmé...


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru