Spletl si datum? Anonym nahlásil bombu ve škole ve Zdibech

Recidivistu se podařilo chytit rychle díky práci kralupských policistů
13.07.2016 - 10:15   |  

Policisté, kteří přijímali v pondělí 11. července oznámení na tísňovou linku, asi nemohli věřit vlastním uším. Kdosi nahlásil, že ve škole ve Zdibech se nachází bomba.

 

Policisté jsou přitom celkem zvyklí, že tímto způsobem si někteří žáci vypomáhají, když je čeká test nebo zkoušení, na které se nenaučili.

 

Evakuovali patnáct dětí

Kdo ale může mít zájem na tom, aby byla vyklizena škola na začátku července, tedy na začátku prázdnin? Přesto se tak stalo: „Desítky policistů vyjížděly do základní a mateřské školy ve Zdibech, kam anonym zaslal dopis, ve kterém vyhrožuje zničením některé z mnoha školních budov. Z tohoto důvodu policisté okamžitě ze školy evakuovali celkem patnáct dětí a tři dospělé osoby, které se v objektu nacházely,“ uvedla Eva Kropáčová, mluvčí policie Praha – venkov.

 

Pes nic nenašel

Výsledek byl očekávatelný, ale policisté přesto nic nepodcenili: „Na místo byl přivolán psovod se psem, který postupně prohledal všechny budovy v objektu školy. Při velmi důkladné pyrotechnické prohlídce nebyla nalezena žádná výbušnina ani žádný jiný podezřelý předmět. Více než desítka policistů zasahujících na místě po přibližně třech hodinách ukončila prohlídku a umožnila opět vstup dětem a zaměstnancům,“ sdělila Eva Kropáčová.

 

Chytí polovinu pachatelů

Žertík má pochopitelně svou dohru: „Policisté nyní intenzivně pátrají po dosud neznámém pachateli, který se svým jednáním dopustil trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až dvou let,“ informuje Eva Kropáčová. Šanci na to, že ho chytnou, má pachatel dost velikou: „Od začátku letošního roku do konce května policisté z celé České republiky řešili celkem 81 případů šíření poplašné zprávy. Do současné chvíle se jim podařilo zadržet již bezmála polovinu pachatelů.“

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru