Ve středních Čechách tento víkend největší techno party, místo zatím neznámé...

Na akci se těší tisíce nadšených návštěvníků...
29.07.2016 - 12:36   |  

Právě tento víkend se bude ve středních Čechách konat patrně největší taneční party, na které se vstup neplatí, Space Piknik. Místo konání techno party je však neznámé, ohlašuje se většinou až pozdě odpoledne. 

Tento víkend se bude konat techno party, na které se čeká účast několika tisíc návštěvníků. Na několika stagích zahraje hned několik soundsystémů. Party se bude konat až do neděle. 

 

Zadávají se jen GPS souřadnice

Pro zjištění místa musí návštěvníci sledovat facebookové stránky pořadatelů akce, kteří zde zadají pouze souřadnice GPS. Místo lze však poté celkem snadno vystopovat díky proudu lidí, kteří sem směřují. Akce se koná vždy do 50 kilometrů od Prahy, naposledy to bylo v Novém Kníně. Zde však měli pořadatelé problémy a akce by se zde již neměla opakovat. 

 

V otázce hluku nebývají místní jednotní

Na jedné straně jde o vítanou zábavu a odreagování, na straně druhé si někteří místní obyvatelé stěžují na hluk. Ale ani v názoru na hlučnost akce nebývají lidé za jedno. Zatímco někteří tvrdí, že hudební produkce není prakticky slyšet, jiní si stěžují, že nemohou spát.

 

Akce je soukromá

Na podobné akci většinou hlídkují policisté, kteří ale nemají příliš příležitostí s akcí něco podniknout, neboť jde o nahlášenou soukromou akci, konanou na soukromém pozemku. Většinou se tedy snaží domluvit se s pořadateli, aby se případně upravila hlasitost. Ačkoliv je akce nazývaná jako soukromá, dostavit se na ni však může kdokoliv, tedy i místní obyvatelé, a mohou se přesvědčit na vlastní oči, co se zde děje. 

 

Ve Slušticích byl prý klid...

Poslední velká akce se konala před pár týdny ve Slušticích na východ od Prahy. Zatímco Sluštičtí tvrdili, že je klid a že se zde akce koná již po několikáté, mnozí až fanatičtí odpůrci si stěžovali na hluk po celý víkend. Stinnou stránkou celé akce byly výhrůžky sluštickému starostovi, že akci "povolil" a také to, že mu měl někdo dokonce poškodit fasádu jeho domu...

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru