V pátek začal v Milovicích festival Let it roll, místní si opět stěžují na hluk...

Na festival zavítali lidé z celé Evropy
30.07.2016 - 12:10  

Od pátku do neděle se koná v Milovicích jeden z největších domácích festivalů elektronické hudby Let it roll. Na festival zavítaly desetitisíce lidí, z okolních vesnic se ale ozývají stížnosti na hluk... 

Festival Let it roll je jedním z největších evropských festivalů, které se zaměřují na drumandbassovou hudbu. Proto sem zamířily tisíce lidí z celé Evropy.

 

Program až do  neděle

Program festivalu je až do ranních nedělních hodin a odehrává se na dvou hlavních velkých otevřených stageích a řadě menších. Návštěvníci si tak mohou vybrat tu pravou muziku, která právě jim sedí. 

 

Přísný zákaz vnášení občerstvení

Občerstvit se mohou také u mnoha stánků, na místě je však přísný zákaz vnášení jakéhokoliv jídla a pití do areálu. Nelze si vzít ani svou vlastní láhev, do které by si mohl někdo natočit vodu. Nápoje se prodávají pouze do zálohovaných kelímků. Pokud se k tomu připočte vstup, který je kolem dvou tisíc korun, nejedná se opravdu o levnou zábavu, za kterou by se mohla stahovat nějaká pochybná individua.

 

Nemohou prý spát

Místní tvrdí, že hluk z festivalu je obtěžující: "Díky LIR jsme i s tříměsíčním dítětem probděli celou noc a další dvě nás čekají... Naměřená úroveň hluku v našem bytě i přes zavřená okna přesahuje 60 dB!" uvádí jedna rodina. 

 

Milovice mají klid, prý schválně

Stejně jako v případě jiných soukromých techno party se i zde místní ozývají, že jsou reproduktory nasměrovány tak, aby pořádající obec byla v klidu, zatímco ostatní hluk pociťovaly silně: "Poskakující tabulky skla v oknech, vystresované děti i zvířata. Jediná pozitivní věc je, že jsem letos poprvé viděla lišku. Seděla úplně zmatená na silnici. Určitě se budu ptát, proč nebyla tribuna otočená na pořádající Milovice, ale na okolní vesnice, které nejenže z toho nemají žádný prospěch, ale hlavně se jich nikdo na souhlas s pořádáním neptal." Podle části Milovických je v obci skutečně klid: "Včera v jedenáct večer v Milovicích je slyšet spadnout i špendlík na zem..." Další část místních ale tvrdí, že by město mělo festivaly zde zakázat, neboť to obci nic nepřináší. Kromě Let it rollu se zde koná ještě Otvírák, ten ale končí po půlnoci, zatímco taneční festivaly hrají až do dopoledne. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru