Na nádraží a online! To jsou novinky Lítačky

Nová pravidla platí od srpna
Zobrazit fotogalerii (2)
 

"Lítačka", která nahradila OpenCard, je nyní nově k dostání na vybraných vlakových nádražích. Navíc ji můžete nově pořídit i online. A to již od pondělka 1. srpna! 

České dráhy zahájí od 1. srpna 2016 příjem žádostí o „Lítačku“ na pokladnách ve stanicích Praha hlavní nádraží, Praha-Smíchov a Masarykovo nádraží. Zákazníci si budou moci podat žádost a do 14 dnů si na libovolném kontaktním místě „Lítačky“ vyzvednout hotovou čipovou kartu. Za příplatek 50 korun jim Lítačka přijde domů poštou. (Celý ceník najdete ve fotogalerii.)

 

„V letošním roce končí platnost více jak půl milionu karet a je jasné, že ten nápor je obrovský. Chceme pokud možno lidi ušetřit dlouhých front, a proto se snažíme rozšiřovat místa, kde je možné Lítačku vyřídit. Kromě dalších kontaktních míst budeme také spouštět webové stránky, na kterých bude možné Lítačku zdarma objednat, a v plánu je i mobilní aplikace,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová a dodala: „Od července jsme již rozšířili počet přepážek ve Škodově paláci a jejich provozní dobu. Rozšířili jsme také expresní pobočky v prostorách Dopravního podniku hlavního města Prahy na Hradčanské, v Roztylech a v Centrálním dispečinku Na Bojišti.“

Jaké všechny novinky Lítačka přináší? Lítačka mění pravidla a chystá rozšíření služeb

„Lítačka a další doklady vydávané Dopravním podnikem hlavního města Prahy platí také v našich vlacích, které jsou zapojeny do systému Pražské integrované dopravy. Včetně rychlíků je to kolem 800 spojů Českých drah,“ řekl člen představenstva ČD, a. s., odpovědný za osobní dopravu Michal Štěpán. „Ve spolupráci s městem se proto snažíme společným zákazníkům cestování hromadnou dopravou co nejvíce usnadnit a zpříjemnit. K tomu samozřejmě patří nové, čisté vlaky, krátké intervaly mezi spoji, ale také komfortní odbavení,“ doplnil Štěpán. Od 1. března, kdy byl spuštěn pilotní provoz Lítačky, již Praha vydala přes 110 000 karet.

Lítačka online

Od začátku srpna by mělo být možné zažádat o Lítačku přes internet. S tím je spojený nový ceník upravený pro online žádosti, který vstoupí v platnost od 1. 8. 2016. V rámci nového ceníku a v případě žádosti o Lítačku online a zaslání karty poštou bude výměna karty z důvodu konce platnosti stále zdarma. 


Životní styl

Zdraví