Mladá Boleslav bojuje proti prohlášení domu kultury za kulturní památku

Mladá Boleslav nesouhlasí s prohlášením domu kultury za kulturní památku. Při rekonstrukci by to znamenalo vyšší náklady a delší jednání. Přípravy oprav však nadále pokračují.

12.08.2016 - 08:58  
Mladá Boleslav bude mít nové nádraží!

Rada města se na svém posledním zasedání zabývala především prohlášením domu kultury za kulturní památku. „V červnu nám přišel dopis z Národního památkového ústavu, že chtějí tento objekt prohlásit za kulturní památku. Rada města včera jasně svým nesouhlasem dala najevo, že s tímto záměrem nesouhlasí,“ řekl náměstek primátora Daniel Marek.

Podle Marka i přes tuto snahu Národního památkového ústavu vše běží nadále podle plánu a k žádným komplikacím nedošlo.

Město přípavy oprav nepozastavilo

Na konečné studii rekonstrukce celého domu kultury architekt nadále pracuje. Vypracovanými materiály se bude město zabývat v průběhu srpna. Přípravy by měly být hotové v průběhu září, nejpozději během října. 

„Na této studii se chce také částečně podílet i hlavní designer automobilky Jozef Kabaň, se kterým máme schůzku příští týden. Takže nyní jsme velmi zvědaví na jeho podněty a návrhy,“ řekl náměstek Marek.

Prohlášení za kulturní památku bude pro město znamenat zvýšení nákladů

Město nyní bude pokračovat ve všech přípravách bez ohledu na informaci od Národního památkového ústavu a bude vyčkávat, jaké další postupy tento ústav zvolí. „Samozřejmě prohlášení domu kultury za památku by bylo pro nás velkým problémem. Vždy tento stav znamená větší finanční obnos při opravách a rekonstrukcích," dodal náměstek primátora.

 


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.