Rock for People začínal v Českém Brodě, v sobotu se tam vrací

15.08.2016 - 15:43   |  

Jeden z největších českých festivalů Rock for People, který se původně konal v Českém Brodě, letos oslavil 22. výročí. U jeho příležitosti se koná festival Brod 1995 na původním místě, tedy v Českém Brodě. Zeptali jsme se pořadatelů, jak tyto roky hodnotí a proč se vlastně festival přesunul. 

Festival Brod se koná již tuto sobotu od 13 hodin na atletickém stadiou Českém Brodě. Vystoupí třeba Aneta Langerová, Mig 21 nebo Monkey Business. 

 

Proč si pořadatelé vybrali před lety právě Český Brod za konání akce?


Český Brod je místo, kde jsme se narodili, máme k němu vřelý vztah a máme ho rádi.

 

Kde se v Brodě festival konal a proč se přesunul z města?

Festival se konal na atletickém stadionu a později, kdy návštěvnost přerostla kapacitu tohoto prostoru, se rozšířil o přilehlé pozemky... Náročnost zahraničních interpretů především co se týká zázemí (jezdí velkými trucky a nightlinery) už kapacitně tomuto prostoru nedostačovala. Proto jsme se rozhodli přesunout festival Rock for People v roce 2007 do Hradce Králové, kde jsme našli krásný areál, jenž logisticky vyhovoval formátu festivalu i našim představám o jeho budoucnosti.

 

Na jaký zážitek z festivalu, když se konal v Českém Brodě, si pořadatelé pamatují nejvíce?

Za těch 22 let máme zážitků opravdu hromady... Nejkrásnější jsou ty, které vzniknou neplánovaně a jsou nespoutané. Ty, při kterých člověk odchází s úsměvem ve tváři, ty, které si člověk musí prožít a být u nich, jelikož jsou spojeny s atmosférou a emocemi. Jsou jen těžko přenositelné do textu. Pro mě osobně je nejkrásnější zážitek fakt, že festival existuje 22 let, což je důkazem toho, že má smysl a lidi baví.

 

Proč se začal pořádat festival Brod, půjde o tradici?

Festival BROD 1995 vznikl jako narozeninový večírek ke 20letému jubileu festivalu ROCK FOR PEOPLE v roce 2014. Chtěli jsme si zavzpomínat na místo, kde festival RFP vznikl a kde proběhlo krásných 12 ročníků. Byli bychom rádi, kdyby si získal tradici, jen bychom rádi zachovali jakousi vzácnost, a proto jsme se rozhodli, že se uskuteční jen jednou za dva roky. S oblibou říkáme, že by se mělo jednat o jakýsi "sraz třídy", kde by se mělo i vzpomínat na to krásné.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru