Ohrožují vás vosy či sršně? Říčanští hasiči pomáhají

  |  

Právě v okamžiku vrcholícího léta přibývá problémů s nebezpečným hmyzem, který ohrožuje nejenom alergiky. Ačkoliv je to nad rámec jejich povinností, říčanští hasiči pomáhají ve svém okolí a za zlomek ceny, kterou by zaplatili lidé specializovaným firmám. 

Najít zlověstně hučící hnízdo sršňů nebo vos není opravdu jen tak. Co v takovém okamžiku dělat? Pokud se člověk nechce pouštět do poněkud nebezpečné operace sám, je třeba povolat odborníky. 

 

Jejich čas je právě teď

Vosy, jejichž největším zástupcem je právě sršeň, se živí cukrem z ovoce, které právě nyní dozrává, jde tedy o období, kdy se s nimi můžeme nejčastěji setkat. Na rozdíl od včel má vosa dělnice žihadlo, které může použít opakovaně. Někteří mohou po bodnutí žihadla utrpět anafylaktický šok, který je zdraví ohrožující, odstranění nebezpečného hmyzu je tedy zcela na místě.

 

Čtěte také: Neviděli jste tento Hyundai, co porazil cyklistu?

 

Říčanští hasiči pomáhají

Hmyz odstraňují specializované firmy, jejichž výjezd musíte pochopitelně zaplatit, stejně jako použité prostředky a služby. Je fakt, že mnohé tyto firmy fungují i během víkendů. Dále lze povolat hasiče, případný zásah ale není jejich povinnost. Nicmémě třeba právě říčanští hasiči vycházejí lidem v nouzi vstříc: "My jako SDH Říčany takové služby po dohodě nabízíme a účtujeme si cenu chemie (cca 200,- Kč) a dle domluvy popř. cena za montovací pěnu atd. Což je vždy na dohodě," uvádí říčanští hasiči. Stejně je možné se v této oblasti na službu zeptat u hasičů mukařovských, ze Všestar a z Kostelce nad Černými lesy.