Počernická šampionka šířila slávu svého sportu na Lipně, přeprala i o hlavu větší muže!

Takto Martina radila novým adeptům svého sportu v olympijském parku...
  |  

Martina Ptáčková, mistryně světa v kickboxu, se vrátila z olympijského parku na Lipně, kde šířila slávu svého sportu. A ukázala tam všem, že i drobná dívka dokáže pěkně zatočit s o hlavu větším chlapem! 

„Nesmírně si vážím toho, že jsem mohla být společně se svým bratrem Josefem součástí olympijského parku Rio-Lipno a reprezentovat tak ČR v našich bojových sportech (byť se jedná o sporty neolympijské),“ uvedla nadšená Martina.

Na Lipno se vypravila, aby zde dělala ambasadorku svého sportu a přiblížila ho novým zájemcům: „Všichni zájemci mohli zhlédnout vystoupení na pódiu, kde byly prezentovány různé kickboxerské techniky rukou a nohou a také sebeobrana, a ukázali, jak se bránit proti možnému fyzickému napadení. Kdo nestihl naše předvádění přímo tam, mohl za námi přijít a vyzkoušet si vše pod naším dohledem, tzn. základy kickboxu - různé techniky rukou, nohou, boxerská chůze, práci na lapách, nácviky aj. brazilské jiu-jitsu - různé hody, páky, škrcení, fighting a sebeobranu, mimo to i různá fyzická cvičení - např. různé druhy pádů, kotoulů, posilování… a dozvědět se tak i mnoho zajímavostí ze zápasů, tréninku apod.,“ vyprávěla nám Martina.

A její mise byla prý velmi úspěšná: „Musím přiznat, že to je opravdu skvělý pocit vykouzlit na tváři i těch nejmenších úsměv a radost. Odměnou za všechno bylo i to, že se mnoho lidí ptalo, jak je nejlepší s těmito sporty začít, a slova, že se začnou těmito odvětvími sami zabývat, opravdu potěší každého,“ těšila se z akce.

Martina ukázala, že je mistryní se vším všudy, i když to někteří zástupci „silnějšího“ pohlaví nechtěli uznat: „Úsměvné, byť trochu ješitné vzpomínky byly na lidi mužského pohlaví aneb to, co si sami nevyzkouší, tomu nevěří (tzn. zápas se mnou, různé páčení, škrcení apod.). Na jednu stranu je chápu, před nimi stojí malá, 1,60 m vysoká blondýna (mistryně světa v kickboxu) s o něco větším, bratrem (vícemistem Evropy ve fightingu) a přesvědčují vás, že to opravdu funguje. Nutno dodat, vyzkoušeli, uvěřili a museli vzít všechny pochybnosti zpět,“ sdělila nám Martina Ptáčková.

 

Sporty, kterým se ona a její bratr věnují a ve kterých tak bodují, nejsou doposud zařazeny na program olympijských her: „Čtyři roky je opravdu dlouhá doba, může se stát cokoliv, nicméně kickbox ani jiu-jitsu na programu olympijských her není a vypadá to, že nikdy nebude. Zdá se mi hloupé, že jsou přidávány různé jiné druhy sportů a aktivit (jako se např. jedná o přidání nové disciplíny v počítačových hrách). Na kolik toto odvětví souvisí se sportem, nevím, co se týká mého bratra, vidí to podobně jako já. Jeho sport je velmi pestrý a rozmanitý. Po dostání soupeře na zem zápas nekončí a kromě různých pádů a porazů jsou přidány různé páky, škrcení aj., a přesto nemá na takovéto sešlosti své zastoupení, podobné je to i s kickboxem. My ale s bratrem věříme, že se třeba jednou, v daleké budoucnosti, na program olympijských her dostanou. Jestli se toho, ale dočkáme, nevíme. Závěrem bych moc ráda poděkovala všem, kteří na mě myslí a pomáhají mi plnit mi své sny,“ uzavřela Martina.


 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru