V Říčanech se bude znovu napouštět Marvánek, podle místních může za kalamitu špatně vybraná firma

  |  

Říčanský rybník Marvánek se bude znovu napouštět. V červnu mu praskla hráz a celé léto se zde místní nemohli koupat. Ti se nyní zlobí, za kalamitou prý byl špatný projekt, který vypsala radnice. 

Rybník Marvánek se s velkou slávou před rokem odbahnil a místní se už radovali, že se zde budou moci koupat. To se bohužel nestalo, v červnu před koupací sezonou z rybníka odtekla voda. Nyní se už ví, kdo za havárii rybníka mohl. 

 

Čtěte také: Říčanští hasiči pomáhají proti vosám

 

Za havárii může špatné odbahnění

K poškození došlo v souvislosti s odbahňováním Marvánku, na které se místní tak těšili. jejich naštvání tak lze tedy chápat: "To, že udělali špatně celý návrh Marvánku včetně špatné projekce hloubky bahna, je tristní, je to ostuda vedení města Říčan, které vybralo neadekvátní fimu. Tím pádem praskla hráz a plány, že se lidé vykoupou v Marvánku, se opět o jeden rok posunuly, protože v této sezoně už se to evidentně nestihne. Dno je celé porostlé trávou jak v nějaké džungli a to, že chtějí napustit vodu až po sezoně, by si někdo na radnici měl pěkně vypít," sdělila nám místní Dagmar Dandová. 

 

Na koupání se všichni těšili...

Jak je vidět, její hlas není rozhodně ojedinělý: "Havárie na Marvánku mě osobně velmi mrzí a naprosto chápu spršku stížností, posměšků a jízlivostí, která se na radnici i na mě osobně sesypala. Všichni se těšili na letní koupání a pak místo vody prach a džungle,“ říká starosta Říčan Vladimír Kořen.

 

Náročná oprava

Oprava prý byla náročná: "Na vybetonovaný podklad v místě poruchy se položilo nové potrubí. Další dva týdny si stavební přestávku vyžádalo vyzrání betonu. Začátkem srpna se zahájil proces hutnění v prostoru natržení hráze. Poté bude následovat příprava pro obnovu kameninové rovnaniny, vybetonování podkladu opěry lávky a schodiště,“ vysvětluje vodohospodář Jiří Sedláček. Dokončení oprav zhotovitel předpokládá na přelomu srpna a září či začátkem září. Ještě v září nebo případně během října by mělo proběhnout vlastní napouštění. Napouštění bude závislé na tom, zda bude pršet. Pokud bude sucho, může trvat až jeden měsíc. Je tedy celkem jisté, že letos se v Marvánku opravdu koupat nebude...