V Nolčově parku v Počernicích pokáceli stromy. Kvůli bezpečnosti

Takhle vypadal pokácený strom...
  |  

V Nolčově parku nedávno padly k zemi stromy. Jenomže proč se tak stalo uprostřed léta, kdy se stromy kácet nemají? Podle radnice šlo o bezpečnost. 

Dva pařezy zbyly na místě dvou vzrostlých stromů v Nolčově parku, jehož revitalizace stále vzbuzuje vášně. Prý se tak stalo nikoli kvůli nezájmu o přírodu, ale kvůli bezpečnosti. 

 

Čtěte také: V Horních Počernicích mohou mámy i velmi malé děti odložit a jít pracovat hned vedle

 

Šlo o bezpečnost

"Dva kusy zcela suchých pajasanů žláznatých se kácely v srpnu kvůli zajištění bezpečného pohybu lidí po parku. Takové kácení je možné i mimo vegetační klid. Naopak je to naše povinnost," sdělila Lenka Tomsová, koordinátorka pro projekt Zdravá městská část.

 

Kácení měli schválené

Kácení prý bylo odsouhlasené: "Na místě jsme u odumřelých stromů konzultovali situaci se státní správou z odboru životního prostředí a dopravy, která nám tento postup odsouhlasila. K tomuto jsme splnili i formální stránku a toto kácení jsme jim řádně oznámili, tak jak nám ukládá zákon o ochraně přírody a krajiny," uvedla Lenka Tomsová dále. 

 

K revitalizaci je možné se vyjádřit

K otázce revitalizace se mohou místní již brzo vyjádřit: "Je zpracována studie revitalizace, ke které budou moci občané diskutovat na Veřejném fóru-10 problémů, které se koná  v pondělí 19. 9. od 17:00 do 19:30 v obřadní síni Chvalského zámku," dozvěděli jsme se.