Přívozy na Vltavě poplují častěji, je o ně velký zájem

Posílení přívozu linky P5
Zdroj: Aktron / Wikimedia Commons
Zobrazit fotogalerii (2)
Posílení přívozu linky P5

Každý pátek od 13:00 do 19:00 a o víkendech a svátcích posiluje přívoz linky P5, která pluje mezi Výtoní, Císařskou loukou a smíchovskou náplavkou. Interval se ze dvou spojů změní na deset spojů za hodinu.

reklama

Pražané mají cestování přívozem v oblibě čím dál více. Maminky s dětmi jich využívají například ke krátkým výletům, jiní cestující si zkracují cestu na druhý břeh řeky. Často se tak stává, že lodě jsou plné. A když nejsou plné, musí si cestující dlouho počkat, než loď připluje. 

To se teď změní, alespoň na některých trasách. Přívoz linky P5, která pluje mezi Výtoní, Císařskou loukou a smíchovskou náplavkou už od 2. září zkušebně posílí. Konkrétně v pátek od 13:00 do 19:00 a o víkendech a svátcích od 10:00 do 19:00 bude nasazeno druhé plavidlo, což umožní zkrátit interval na 15 minut v celé trase. Při zvýšeném počtu cestujících pak bude dokonce operativně posílen počet spojů nad rámec jízdního řádu, a to v nejzatíženějším úseku (obvykle mezi náplavkami). Tehdy bude místo stávajících dvou spojů za hodinu možné uskutečnit i deset spojů.

Ostatní linky P5, P6, P7 budou v provozu opět do 20:00. 

V letošním roce byl na přívozech P5, P6, P7 od poloviny května do konce srpna prodloužen provoz až do 21 hodiny. "Nabídka spojení musí kopírovat poptávku, která je závislá i na denním světle. S blížícím se podzimem se opět dříve stmívá, proto bude v září provoz přívozů P5, P6 a P7 končit posledními plavbami ve 20:00," vysvětluje tiskový mluvčí Ropidu Filip Drápal souvislosti změny. V říjnu pak budou tyto přívozy končit už v 19:00.

Sezonní přívozy PID (P3, P5, P6, P7) letos vyplují naposledy 30. října. Celoročně jsou v provozu pouze přívozy P1 a P2.

reklama
#mapa #loď #kam s dětmi #linky #linky pražského přívozu #Vltava #P5 #přívoz #linky přívozu #vyplouvají

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.