Poznáte ho? Ženu našel na seznamce, ukradl jí šperky za desítky tisíc

10.09.2016 - 06:30   |  

Pro policii starý známý, přesto se mu zatím daří unikat nástupu trestu, který si měl odpykávat za podvody. Jedenapadesátiletý muž navíc nelenil a svou trestnou činnost ještě rozšířil. Minimálně jednu ženu z Radotína měl totiž okrást o cenné šperky.

Jestli na někoho platí přísloví, že dvakrát nevstoupíte do stejné řeky, tak rozhodně ne pro tohoto chlapíka. S ženou z Radotína se měl seznámit přes internetovou seznamku a prý vystupoval vždy slušně a nikdo by do něj neřekl, jaké má úmysly. Poškozená to bohužel zjistila až druhý den poté, co si zlodějíčka pustila do bytu. Nejenže jí v peněžence chyběly peníze, navíc zmizely šperky za desítky tisíc korun.

Těžko se divit, že od té doby jakoby se po něm slehla zem a se ženou přestal komunikovat. Pro policisty už je to však dávno známá figurka. V roce 2011 už ho totiž pro jiné krádeže vyšetřovali. "V té době si vždy pod záminkou, že si chce založit bankovní účet s vysokým finančním obnosem, vynucoval individuální přístup manažerů finančních institucí. Když mu ale při schůzce věnovali svou pozornost, nepozorovaně je okradl o mobilní telefony," potvrdila policejní mluvčí Iveta Martínková.

Letos byl dokonce za jiné podvody odsouzen k trestu odnětí svobody. Do vězení ale dosud nenastoupil, a tak něj byl v květnu vydán příkaz k zatčení. Do současné doby se ho ale kriminalistům nepodařilo vypátrat. Podvodník přitom zpravidla vystupuje pod svou pravou identitou. "Podle poškozených jedná velice slušně, kultivovaně a galantně. Prý také působí vzdělaně a má všeobecný přehled, čímž si snadno získává důvěru svých obětí."

Kriminalisté pátrají nejen po tomto celostátně hledaném muži, ale i po případných dalších poškozených, kterých může být po celém území republiky mnohem více. Pokud byste tušili, kde se může dotyčný nacházet, policie prosí o pomoc. Jakékoli informace přijme na lince 158. 

 

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru