Vyfotíte mě mým drahým mobilem? Rád, řekl zloděj a s přístrojem utekl

Přesně taková selfie tyč cizinci chyběla. Ilustrační obrázek
http://www.medicaldaily.com/
Přesně taková selfie tyč cizinci chyběla. Ilustrační obrázek

Cizinec požádal kolemjdoucího, aby ho vyfotil mobilním telefonem. Ten muže vyfotil, ale pak i s telefonem utekl. Policie telefon zablokovala.

reklama

Důvěřovat cizímu člověku se často nevyplácí. Své o tom už ví dvaačtyřicetiletý cizinec, který chtěl mít krásnou fotku sebe a Příbrami v pozadí.

Muž oslovil mladíka, který ho měl vyfotit na luxusní mobilní telefon, který mu za tím účelem svěřil. Mladík muže doopravdy podle jeho přání vyfotil. Fotografii však cizinec už nejspíš nikdy neuvidí, muž i s telefonem utekl a cizinec neměl šanci ho dohnat a chytit, obrátil se tedy na policii.

"Jakmile to nahlásil, tak jsme okamžitě telefon zablokovali. Takže teď je telefon stejně nepoužitelný, a tedy i neprodejný," vysvětlila tisková mluvčí policie Monika Schindlová. Škoda činí 15 tisíc korun, na druhou stranu je to obrovská lekce. "Příležitost dělá zloděje, takovéhle focení je vždycky riziko, ať už dáváme z ruky mobil nebo foťák," myslí si Monika Schindlová.

Jak je to s blokací telefonu v případě krádeže či ztráty?

Pokud vám byl odcizen telefon, obraťte se v první řadě na vašeho operátora, ten provede zablokování SIM karty. Dále se obraťte na policii, ta požádá všechny operátory o zablokování vašeho mobilního telefonu podle jeho výrobního čísla IMEI.

Na oddělení policie ovšem je nutné si s sebou přinést účtenku, fakturu nebo záruční list s výrobním číslem IMEI, tyto věci slouží k prokázání vlastnictví telefonu. Dále je důležité mít s sebou průkaz totožnosti. Blokaci telefonu je možno na žádost opět zrušit.

 

reklama
#policie #škoda #mobilní telefon #vyfotit #fotka #selfie #krádež telefonu

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.