České ryby: Jsou opravdu zdravé? Kam na výlov ve středu Čech

Výlov rybníka znamená dobré a čerstvé ryby
Aleš Špánik
Výlov rybníka znamená dobré a čerstvé ryby

Výlovy rybníků jsou v plném proudu. České ryby by se měly častěji ocitnout na našem jídelníčku. Rozhodně si užijete skvělou atmosféru výlovu a ještě nakoupíte levněji než kdekoliv jinde.

reklama

Čerstvé ryby jsou tím nejlepším, co můžeme jíst. Na výlovu rybníka je to naprostá jistota. Nevíte, jakou rybku si koupit? Rozhodněte se podle ceny, ale nezapomínejte na chuť a poměr tuku a masa.

Pokud jste ještě nestihli zajet na výlov, nedělejte si hlavu, že už nestíháte. Pořád je ještě dost nevylovených rybníků!

Kam vyrazit?

Ještě stíháte výlov v Benešově ve Tvoršovicích (sobota 8. listopadu). V Praze se vyloví ještě 5. listopadu Pivovarský rybník a 10. listopadu Pískovna. V Jevanech se vyloví 5. listopadu Vyžlovka a 9. listopadu Pařez. 11. listopadu se vyloví rybník v Louňovicích a 18. listopadu Kajetánka na Praze 6. No a 15. listopadu se vyloví Šáchovec a Pilský.

Jakou rybu?

Nejlepší a zároveň nejdražší jsou dravé ryby, to znamená štiky a candáti. V poslední době jsou velmi oblíbení amurové, přesto, že dovezení amurové často za moc nestojí, ti čeští nejsou vůbec špatní. Klasikou je samozřejmě kapr, ačkoliv někomu může připadat příliš tučný. Sumec většinou není žádná výborná chuťovka, zvláště, když už je starý. Naopak líni patří k často vyhledávaným rybám.

Ceny se pohybují kolem 70 korun za kilo kapra, 80 korun dáte za amura, pokud jde o dravé ryby, tak za candáta dáte 300 až 360 korun, za štiku pak od 170 do 220 korun.

 

 

reklama
#výlov rybníka #kam na výlov rybníka #ceny ryb #nejlevnější ryby #ryby #Benešov #mapa výlovů rybníka

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.