Problémová skládka u Rakovníka hořela už potřetí

Kolikrát ještě skládku budou muset hasit?
Zdroj: pixabay.com
Kolikrát ještě skládku budou muset hasit?

V neděli ráno hořela skládka v obci Rynholec u Rakovníka, všimnul si toho hlídač. Povrchové plameny hasiči ihned porazili, ale hašení hloubkového požáru bylo na dlouho. Není to poprvé, co skládka hořela - celkem už vzplanula třikrát, naposledy to bylo před týdnem.

reklama

Že skládka zase hoří, toho si všimnul hlídač. Ten také požár oznámil hasičům. Ti na místo přijeli a plameny na povrchu zlikvidovali, museli se však vypořádat ještě s hloubkovým požárem, který byl ve skládce. Museli při tom rozhrnovat a prolévat skládku. Na místo dorazila jednotka HZS Kladno a Stochov a také SDH Rynholec a Lány.

 

"Skládka v Rynholci je taková věčná událost. Je to asi týden, co tam požár skončil, a to se to ještě týden hasilo. Ještě před tím to tam hořelo a trvalo to 14 dní... Hoří to už potřetí v krátké době," uvedl mluvčí hasičů Ladislav Holomčík. "Nehoří to jenom plameny, jako spíše uvnitř skládky, protože tam neustále probíhají biologické procesy. Ne, že by to přímo někoho ohrožovalo," dodává. 

 

reklama
#požár #rakovník #SDH #rynholec #požár skládky #dobrovolní hasiči #hasiči

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.