Sexting a jeho následky. Vydírání úchylem v Kladně

Ilustrační foto. Sexting vypadá nevinně, na začátku...
  |  

Sexting neboli poslání intimních fotografii je velmi rozšířeným způsobem sexuální komunikace. Všechno je v pořádku, dokud se naše nahé fotografie nedostanou do rukou někomu, kdo nás chce vydírat.

Vydíráním si prošla jednadvacetiletá dívka z Kladna. Ztratila telefon, ve kterém byly její nahé fotky.

V Kladně opakovaně nutil neznámý pachatel jednadvacetiletou dívku prostřednictvím anglicky psaných zpráv poslat intimní fotografie. "Vydíral ji tím, že pokud mu fotky nepošle, tak rozešle jejím známým a na internet její starší nahé fotografie, které získal z jejího telefonu," vysvětlila způsob vydírání tisková mluvčí policie Michaela Nováková. Mobil byl ženě ukraden v pražském obchodním centru. Ženu by případné odeslání fotek poškodilo nejen v osobním, ale také v pracovním životě. Za tento skutek pachateli hrozí až 4 roky za mřížemi. 

Co je to sexting?

Sexting znamená elektronické rozesílání zpráv, obrázků a videí se sexuálním obsahem. Samozřejmě nejčastěji tyto materiály vznikají v rámci partnerských a jinak důvěrných vztahů. Posláním fotografií se nahá osoba na fotografii uvádí do nebezpečí, že fotky budou zveřejněny a šířeny bez jejího vědomí internetem či pomocí mobilních telefonů.

Největší rizika

Materiál na internetu může kolovat roky nebo může být přidán na net až po letech. Naše fotografie se mohou stát nástrojem sexuálního harašení i útoků. V okamžiku, kdy se fotka jednou objeví na internetu, velice těžko se z něj stahuje.

Týká se i dětí!

Sexting může být zábava, která se zvrtne v horor

Nebezpečný je především fakt, že potenciálními oběťmi sextingu se mohou stát i děti a dospívající mládež. Pořizování a sdílení vyzývavých fotografií je součástí virtuální intimity mladší generace. Určitou roli v sextingu hraje svádění, ale i exhibicionismus. Zveřejněním cizích intimních fotografií se člověk dopouští trestného činu. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru