Nad řidičem stáli všichni andělé strážní

Na Štědrý den pět minut před šestou ránou dostali středočestí hasiči echo o dopravní nehodě osobního auta se zaklíněným řidičem mezi obcemi Hostouň a Hřebeč na Kladensku. 

26.12.2016 - 10:58   |  
Auto skončilo totálně rozbité

Na Štědrý den ráno boural muž na Kladensku. Krajské operační a informační středisko vyslalo na místo neštěstí jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno s rychlým zásahovým automobilem, cisternovou automobilovou stříkačkou a velitelským vozidlem.

"Po příjezdu na místo události a následném průzkumu jednotka zjistila, že jde o havárii osobního vozu Škoda Felicia Combi, který čelně narazil do kmene vzrostlého stromu. Hasiči byli na místě jako první a okamžitě poskytli zraněnému řidiči, který byl po celou dobu zásahu při vědomí, předlékařskou pomoc," říká Lukáš Vejvar, mluvčí kladenských hasičů.

"Následně bylo nutné za použití hydraulické vyprošťovací soupravy odstranit levé přední i zadní dveře, poté jednotka pomocí hydraulického rozpínacího nástroje s řetězovými úvazky a hydraulického rozpěrného válce odtlačila palubní desku s volantem," pokračuje Vejvar.

Po vyproštění řidiče museli hasiči motorovou pilou rozřezat část zlomeného stromu, který zasahoval přes celou silnici. Tím zprůjezdnili cestu zdravotnické záchranné službě, která zraněného odvezla do pražské nemocnice v Motole. Poté hasiči asistovali policistům při vyšetřování nehody a na závěr uklidili vozovku.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.