Na letišti u Bystřice zavadilo jedno letadlo o druhé

Letiště patří ke špičce. Nabízí nejen vyhlídkové lety, ale také se tam cvičí například čínští piloti
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Není to tak dávno, kdy během nehod malých letadel umírali lidé. Tragédie se stala například v září loňského roku u České Lípy a vyžádala si dva mrtvé. Jen o měsíc později se něco podobného opakovalo na Vysočině, tam to naštěstí skončilo "jen" vážnými zraněními. Dnes bylo k dalším ztrátám na životech jen kousek.

Na letišti u Bystřice na Benešovsku zavadilo dnes při startování jedno malé sportovní letadlo křídlem o druhé. Nikdo nebyl zraněn, dechová zkouška u pilota byla negativní. "Příčinu vyšetřovatelé zjišťují, řekla mluvčí benešovské policie Veronika Čermáková.

Nehoda se stala kolem druhé hodiny odpoledne. "Letoun dostal signál, že může startovat. Při popojíždění po ranveji z nezjištěných příčin zachytil křídlem o druhý letoun," potvrdila událost mluvčí.

Škody prý budou malé

Ředitel letecké školy F AIR Michal Markovič k tomu dodal, že kolize se stala na zemi a obešla se bez vážných následků. "Byla to pozemní nehoda, jedno letadlo zachytilo druhé," uvedl. Škody budou podle něj minimální.

Veřejné vnitrostátní letiště ležící jihozápadně od Benešova mezi Bystřicí a Nesvačily se rozkládá na krajských pozemcích. Provozuje ho město Bystřice prostřednictvím příspěvkové organizace Letiště Benešov. Letecká škola F AIR má certifikát opravňující ke cvičení pilotů pro čínské aerolinie, na bystřickém letišti se školí i čínští piloti.