Hurá, budíček: Spící magistrát konečně změní postup oprav Husitské a Zenklovy ulice

Je dobré mít na magistrátu tým profíků. Mrkněte se na pár fotek, co dokázali na Žižkově
Zobrazit fotogalerii (6)
  |  

Neuvěřitelné! Po několika dnech dopravní kalamity a protestech obyvatel nejen hlavního města se konečně změní systém opravy ulic Husitská a Zenklova. Magistrát v čele s Adrianou Krnáčovou si zřejmě jako v mnoha jiných případech myslel, že se to nějak vyřeší samo a za chvíli vše "vyšumí". Nestalo se. Je třeba konat, byť s velkým křížkem po funuse.

Při opravě pražských ulic Husitská a Zenklova se změní postup jejich rekonstrukce. Hlavní město bude s firmami jednat také o prodloužení pracovní doby dělníků. Potvrdil to náměstek primátorky Petr Dolínek z ČSSD. Magistrát odloží i opravy některých dalších komunikací a u jiných změní harmonogram tak, aby se práce nekryly.

Jak skvělá myšlenka! Bohužel nikoho nenapadla předtím, než nesmyslné plánování naštvalo stovky lidí a změnilo jejich plány kvůli hodinovým zácpám. Oprava Husitské na Žižkově například v pondělí způsobila dopravní kolaps zejména v Seifertově ulici a jejím okolí.

Vedení magistrátu toho v rámci svého volebního období naslibovalo tolik, že se to snad ani nedá spočítat. Metro D, rozšíření tramvajových linek a další. Co z toho je hotové? Velké NIC. Více čtěte zde.

Dělníci si máknou déle

V Husitské a Zenklově ulici se postup prací upraví tak, že dělníci přednostně zrekonstruují vozovky a jejich odvodnění a teprve potom budou opravovat chodníky. Práce totiž obvykle postupují tak, že se dělá oboje najednou. "Takto se bude postupovat na všech místech, kde to bude možné," řekl Dolínek.

Město se bude snažit prodloužit pracovní dobu dělníků. Podle Dolínka s tím stavební firmy, které práce provádějí, nemají problém. Například hlučné bourací práce mohou dělat pouze dvě hodiny v kuse. "Požádal jsem Prahu 3, aby projednala s obyvateli, zda by souhlasili s tím, že by se pracovní doba prodloužila," vysvětlil Dolínek. Pokud by se tak stalo, jednalo by se prý o práce, které nejsou příliš hlučné. "Rozhodně by se tam do deseti večer nebagrovalo."

Dočkáme se dokonce i koordinace?

Odložena bude také oprava Trojské ulice, která měla začít o víkendu, a rekonstrukce Štěrboholské radiály. "Ta bude řešena letos v rámci běžné údržby," tvrdil Dolínek. Magistrát vyzve jednotlivé radnice, aby společně s městem a dalšími dotčenými orgány lépe koordinovaly práce v rámci běžné údržby, aby se nestalo, že oprava děr v silnici zablokuje dopravu v okolí významné komunikace, která je rekonstruována.

Dopravní kolaps nastal v pondělí zejména v Seifertově ulici a jejím okolí. Problémy měli řidiči i MHD. Rekonstrukce je rozdělena na tři etapy, v první z nich stavbaři pracují mezi křižovatkami s Trocnovskou ulicí a Orebitskou ulicí. Do opravovaného úseku mohou pouze chodci.

Magistrát chce zbourat terasu na Budějovické. Proč ignoruje názory odborníků? Chce jen schovat vlastní neschopnost? Více čtěte zde.