Co bude s Jágrem? Na soupisce Kladna sice je, jeho osud je ale stále nejasný

Z NHL už nebyl na až brutální zákroky zvyklý. Pomůže Kladnu v další sezóně?
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Jaromír Jágr by měl i v nadcházející sezoně působit v prvoligovém Kladně, kam se na konci ledna vrátil z Calgary. Šestačtyřicetiletý druhý nejproduktivnější hráč historie NHL je jedním z šestnácti hokejistů na soupisce pro příští ročník, kterou Rytíři zveřejnili. Jenomže je velká otázka, jestli na led vůbec naskočí.

Král je doma a pokud mu vydrží zdraví, bude obrovskou útočnou zbraní Kladna. Touha dostat svůj klub zpět do extraligy je u šestačtyřicetileté legendy obrovská, píše se na stránkách kladenského klubu, který Jágr vlastní.

Koho si majitel nechal?

Po návratu z Calgary sehrál jen čtyři celé zápasy, v nichž nasbíral čtyři asistence. V pátém utkání 17. února doma proti Havířovu jej už ve třetí minutě vyřadil ze hry zákrok útočníka Marka Sikory u mantinelu. Jágr si obnovil zranění pravého kolena. Pak sice naskočil vždy jen na jedno střídání a nasbíral 15 startů nutných pro účast v baráži, do ní ale nezasáhl. Rytíři si návrat do extraligy po čtyřech letech nevybojovali.

S přítelkyní Veronikou Kopřivovou drží dietu, fascinuje ho vesmír a je velmi vděčný svým rodičům. Nejen o tom se rozpovídal legendární hokejista Jaromír Jágr po návratu z NHL. Více čtěte zde.

Jágr se při skládání kádru pro příští ročník rozhodl uplatnit opci 11 hráčům. Jsou to brankáři Lukáš Cikánek, David Stahl, obránci Petr Hořava, Linus Svedlund, Václav Veber, Matyáš Zelingr a útočníci Štěpán Bláha, Daniel Kružík, Petr Patyk, Tomáš Vildumetz a Ladislav Zikmund. Ze Znojma z EBEL se vrací bek Josef Zajíc. Platné kontrakty pokračují forvardům Adamu Kubíkovi, Patrikovi Machačovi a Jakubovi Strnadovi.

Co bude dál, je velká otázka

Vedle posil shání Kladno i nového trenéra, protože po sezoně se rozhodl skončit Miloslav Hořava starší. "Nezbývá, než jít dál bez něho. Chtěl bych Milošovi moc poděkovat za dobře odvedenou práci, která byla hodně vidět. Nyní pracujeme na další sezoně. Musíme vytvořit nové trenérské složení a rozhodovali jsme se, kteří hráči zůstanou. Pokusíme se být v příští sezoně ještě lepší a postoupit do extraligy. Uděláme pro to maximum," prohlásil samotný Jágr před týdnem.

Otázkou je, jestli slavný hokejista bude pomáhat jako manažer a majitel, nebo i jako aktivní hráč. Věk ani on nezastaví, i když se o to doteď úspěšně snažil. Na druhou stranu jasně ukázal, že i ve svém věku může stále být oním rozdílovým hráčem a hlavně velkým přínosem a vzorem pro mladé hráče.

Jágr: Musím oblbnout mozek, což se mi daří celkem dobře. Více čtěte zde.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru