Nejděsivější místo, které z vás vysaje energii. To je bohnický hřbitov bláznů

Bohnický hřbitov je místo plné zvláštní energie
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Hned na první pohled poznáte, že tady není něco v pořádku. Hřbitov, který leží vedle bohnické psychiatrické léčebny, je údajně místo s tou nejnegativnější energií v republice. Leží zde 4 600 bláznů a mezi nimi i vrazi. Hřbitov je opuštěný, už přes padesát let. Přesto se najde mnoho těch, kteří ho navštěvují...

Hřbitov vznikl v roce 1909, šest let po otevření psychiatrické léčebny. Sloužil výhradně pro chovance Bohnické léčebny, ale náhrobky napoví, že se zde za dobu své existence pohřbilo i několik vrahů včetně Gavrila Principa, který má na svědomí atentát na Ferdinanda d'Este. Děsivé atmosféře nepřispívá ani fakt, že jeden z náhrobků patří údajnému vrahovi Otýlie Vranské

Otýlie Vránská byla slovenská prostitutka v Praze, která byla obětí brutální vraždy. Její tělo bylo rozčtvrceno a naloženo do dvou kufrů, které vrah poslal do Košic a Bratislavy. 

Podivné jevy

Hřbitov, který je už přes padesát let uzamčené muzeum hrůzy, se kromě děsivé atmosféry vyznačuje i několika těžko vysvětlitelnými jevy. Chladná energie smrti údajně útočí i na technologie. Zničehonic vybitá baterie od mobilu nebo fotoaparátu je údajně zcela běžným jevem. Někteří dokonce hovoří o častých změnách teplot. Ať už jsou to jen děsivé povídačky, či pravdivá svědectví, atmosféra hřbitova v Bohnicích je tak či tak velmi specifická. 

Ráj pro satanisty

Pověst Bohnického hřbitova bláznů přitahuje nejen zvědavé dobrodruhy a lovce paranormálních jevů, ale také okultisty a satanisty, kteří zde vykonávají duchařské rituály. Snaží se pravděpodobně ze všech sil vyvolat duchy pohřbených. Největší koncentraci satanistů zažilo místo v osmdesátých letech. Tehdy se jednalo o opravdu sofistikované satanistické rituály, které se s dnešními pokusy nedají srovnat.

Oblíbeným objektem duchovních sedánků je jediný nepoškozený náhrobek Marie Tumy. V kontextu zarostlého a zchátralého hřbitova se jedná o velmi ojedinělý jev.

Dnešní pokusy komunikovat s duchy mrtvých jsou spíše trapnou dětskou hrou. Zato lovcům paranormálních jevů se údajně podařilo nahrát dokonce hlas ducha. Jestli to však nakonec nebyl někdo úplně jiný.

Místo duchů zloději

Hřbitov, který je celý zahalen v závoji břečťanu, je totiž častým terčem zlodějů. Vše, co mělo alespoň nějakou cenu, bylo rozkradeno. Děsivý vzhled hřbitova je tak z velké míry ovlivněn vandalstvím, které se podepsalo na stavu všech rozházených a rozbitých náhrobků. Dnes se v některých místech stává ze hřbitova skládka odpadků. Kdo ví, jestli ten tichý hlas zaznamenaný lovci paranormálních jevů, nepatří nějakému opilému zloději nebo hlupákovi, který jde vyhodit odpady na hřbitov.

Noční procházka nezklame

Podobně děsivá místa mají tu nejzajímavější atmosféru v noci. Tma způsobí, že praskání větviček někde za vašimi zády může patřit zatoulané kočce a nebo... Někteří znalci prostředí se často snaží zpochybnit jakékoli záhadné a děsivé události spojené s místním hřbitovem. Jsou však případy svědků, kterým procházka v těchto místech vysála energii na několik dní dopředu. Jsou lidé, kteří přesvědčivě vypráví, jak se v letním dni začli třást zimou a slyšeli skuhrat a řvát hlasy někde ve tmě hřbitova bláznů. Skličující pocity nebo dobrodružný zážitek? To všechno nabízí jedno z nejděsivějších míst v České republice. 

Strašidelný hrad Zvíkov je místo plné nevysvětlitelných jevů. Mohou za to temné síly? Více čtěte zde.

Životní styl

Zdraví

Hobby