Lupič držel v bance v Příbrami rukojmí, chtěl podat trestní oznámení

Co muž požaduje?
Ilustrační foto: Pixabay
Co muž požaduje?

Ozbrojený muž přepadl dnes odpoledne pobočku Unicredit Bank v Příbrami. V budově na centrálním náměstí držel devět rukojmí - dva zaměstnance banky a sedm klientů, jednoho zákazníka propustil ještě před příjezdem zásahové jednotky.

reklama

Po necelých třech hodinách do banky vnikli příslušníci Útvaru rychlého nasazení (URNA). Muže, který měl u sebe funkční krátkou střelnou zbraň, zadrželi. "Rukojmí jsou v pořádku, nikdo nebyl zraněn, pachateli hrozí pět až dvanáct let vězení," řekla po zásahu mluvčí policie Monika Schindlová.

Motivem přepadení nebyla loupež. "Muž chtěl na sebe upozornit a vyjednávat," řekla policejní mluvčí. Již dříve uvedla, že pachatel chtěl podat trestní oznámení. Muž je ročník narození 1990, byl držitelem zbrojního průkazu. Při vstupu do banky podle policejní mluvčí jednou vystřelil do stropu. V minulosti se už dopustil drobné trestné činnosti.

Banku si vybral náhodně

Celou akci muž podnikl kvůli tomu, že chtěl podat trestní oznámení prostřednictvím médií, řekla Schindlová. "Konkrétní motiv trestního oznámení zjišťujeme," dodala mluvčí. Banku si podle ní vybral zcela náhodně.

Oznámení o přepadení banky policie dostala kolem 14:30, na místo dorazil policejní vyjednavač, středočeská zásahová jednotka i URNA spadající pod Policejní prezidium. Připraveni byli záchranáři se speciálními vozy pro mimořádné události. Krizoví interventi policie pomáhali lidem, které policisté vysvobodili z banky. Nikdo nebyl zraněn ani při akci speciální policejní jednotky, ani když pachatel držel v bance rukojmí.

Náměstí T. G. Masaryka v centru Příbrami bylo úplně uzavřeno, příjezdové ulice byly ohrazeny policejními páskami, z bezpečnostních důvodů tam nesměli chodci ani auta. Nad městem monitoroval situaci vrtulník. V momentě, kdy policisté vtrhli do banky, se ozývaly silné exploze ze zásahových rozbušek. Kolem 17:30 byl provoz na náměstí plně obnoven, zadržený muž skončil na policejní služebně. Výslechy čekají i rukojmí.

reklama
#banka #lupič #policie #rukojmí #přepadení

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.