Hledač pokladů narazil na dvě bedny trhaviny. Vše bylo zlikvidováno

Někdo by rád našel poklad a nakonec narazí na dvě bedny trhavin z druhé světové války. Člověk by se pro takový nález doslova roztrhal, ale aby si takový poklad zpeněžil, musel by mít více odvahy než rozumu. Nálezce vše nahlásil a poctivě odevzdal... 

05.05.2019 - 15:30  

Na dvě krabice s trhavinou včetně německých útočných granátů z období druhé světové války narazil v sobotu v lese u Hanušovic na Šumpersku pomocí detektoru kovů takzvaný hledač pokladů. Na místo byl přivolán pyrotechnik, trhavinu nakonec zneškodnil v nedalekém lomu. Dnes o tom informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Granáty a dynamit

Krabice se zhruba 70 let starou municí objevil muž v sobotu odpoledne v lesním porostu v části zvané Žleb. Na místo zavolal policisty, ti nakonec povolali pyrotechnika. "Zjistilo se, že se jedná o roznětky, zápalné šňůry, plastickou trhavinu, dynamit, dva německé útočné granáty a další trhaviny, které pochází z druhé světové války," uvedla policejní mluvčí.

Pyrotechnik

Kvůli tomu, že byl stav trhavin špatný, rozhodl pyrotechnik o jejich likvidaci v kamenolomu v Hanušovicích. "Byl kontaktován vedoucí kamenolomu, který dal souhlas se zneškodněním nálezu," dodala policejní mluvčí. Následně byly trhaviny zlikvidovány.

Klíčová slova: