Hledač pokladů narazil na dvě bedny trhaviny. Vše bylo zlikvidováno

Foto: Pixabay

Někdo by rád našel poklad a nakonec narazí na dvě bedny trhavin z druhé světové války. Člověk by se pro takový nález doslova roztrhal, ale aby si takový poklad zpeněžil, musel by mít více odvahy než rozumu. Nálezce vše nahlásil a poctivě odevzdal... 

reklama

Na dvě krabice s trhavinou včetně německých útočných granátů z období druhé světové války narazil v sobotu v lese u Hanušovic na Šumpersku pomocí detektoru kovů takzvaný hledač pokladů. Na místo byl přivolán pyrotechnik, trhavinu nakonec zneškodnil v nedalekém lomu. Dnes o tom informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Granáty a dynamit

Krabice se zhruba 70 let starou municí objevil muž v sobotu odpoledne v lesním porostu v části zvané Žleb. Na místo zavolal policisty, ti nakonec povolali pyrotechnika. "Zjistilo se, že se jedná o roznětky, zápalné šňůry, plastickou trhavinu, dynamit, dva německé útočné granáty a další trhaviny, které pochází z druhé světové války," uvedla policejní mluvčí.

Pyrotechnik

Kvůli tomu, že byl stav trhavin špatný, rozhodl pyrotechnik o jejich likvidaci v kamenolomu v Hanušovicích. "Byl kontaktován vedoucí kamenolomu, který dal souhlas se zneškodněním nálezu," dodala policejní mluvčí. Následně byly trhaviny zlikvidovány.

reklama
#válka #výbuch #trhavina #poklad

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.