Co přinesl uplynulý týden: Zemanova láska, nejjedovatější zvířata a zabarikádováný hrad

Události aktuální, ale také rady, tipy či výlety do minulosti. To je týden na čtidoma. Proč si zamilujete Zanzibar a co Češi jedí na dovolené? To všechno a mnohem více se dočtete v našem přehledu… 

21.07.2019 - 13:00  
Za jeden týden se sejdou opravdu zvláštní události

Otevřít okno k miliardám se nepovede jen tak někomu, ale Bill Gates se díky tomu stal druhým nejbohatším člověkem světa. Co o něm ještě nevíte? Nejslavnější český filmový režisér Miloš Forman už bohužel není mezi námi, ale jeho žena má stále co vyprávět. Určitě mu nechybělo charisma. Pokud chcete vy zlepšit svůj šarm, existuje hned několik rad psychologů, které vám v tomto ohledu pomůžou. 

Tvůrci oblíbeného seriálu Malý pitaval z velkého města se museli postavit hned několika překážkám. Jaké to byly? Seriál však určitě nezpůsobil takovou paniku jako rozhlasová hra Válka světů. Lidé prostě věří všemu. Jak sportovat a přitom se nezmrzačit. To bychom chtěli my všichni a několik pravidel nás možná zachrání od velkých nepříjemností. 

Procházka areálem Pražského hradu může lidem způsobit hlubokou depresi a rozhodně nejde o davy turistů. Prostě se neumíme chovat k našim památkám. Barikádami a zákazy lepší svět nevybudujeme. Lepší už je snad výlet na nejstrašidelnější hrady, ale možná nenajdete rozdíl. Tam to má alespoň kouzlo. O tom, jak se odrazit ode dna, vám poví zpěvák Martin Pošta

Jaké typické speciality si Češi dopřávají v létě? Co je smažené to je neodolatelné… Takovou nálož oleje je možné spláchnout leda tak v nějaké autentické pražské hospůdce. Jiné starosti měl jistě Neil Amstrong, kterému prostě neodpářeme, že byl první člověk na Měsíci.