Amerika bude zkoumat UFO! Armáda založila speciální pracovní skupinu

 

Americké ministerstvo obrany zřídilo novou pracovní skupinu, která se bude zabývat zkoumáním neidentifikovaných létajících objektů. Skupina bude spadat pod velení amerického námořnictva, informoval v tiskové zprávě Pentagon.

Pracovní skupinu pro studium "neidentifikovaných vzdušných jevů" (UAP) ministerstvo obrany zřídilo, aby "zlepšilo pochopení a získalo vhled do povahy a původu UAP". Jejím úkolem bude podle Pentagonu "odhalovat, analyzovat a vytvářet seznam neidentifikovaných vzdušných jevů, které by mohly představovat ohrožení národní bezpečnosti Spojených států".

Narušení vzdušného prostoru

Vznik pracovní skupiny schválil náměstek ministra obrany David Norquist 4. srpna, informoval v pátek Pentagon. Zdůraznil přitom, že armáda bere jakékoli narušení vzdušného prostoru vážně a každé hlášení o něm prověřuje. „A to včetně narušení, které je zpočátku hlášeno jako UAP, když pozorovatel nedokáže ihned identifikovat, co pozoruje," dodalo ministerstvo.

Aktivity Pentagonu

Na konci června vyjádřil Senát USA zájem o aktivity Pentagonu v oblasti neidentifikovaných létajících objektů. Podle agentury AFP tak potvrdil existenci neformální skupiny, o jejíž práci na identifikaci létajících objektů informoval již v roce 2017 list The New York Times. Nyní tato skupina dostala oficiální status, a Senát tak bude moci na její činnost lépe dohlížet.

Obava ze špionáže

Agentura DPA upozornila, že se americká armáda neobává ani tak mimozemšťanů, ale spíše technologické nadřazenosti a špionáže ze strany Číny či Ruska.

Koncem letošního dubna Pentagon zveřejnil tři videa pořízená piloty amerického vojenského námořnictva, která zachycují neidentifikované létající objekty.

KAM DÁL: Ruský diplomat nakupoval v Česku nelegální munici. Díky imunitě musel být propuštěn


Životní styl

Zdraví

V obraze