Babí léto je v plném proudu. Meteorolog prozradil, kdy přijde déšť a bouřky a kdy se zase vyjasní

Teploty v následujících dnech se vyšplhají až na neuvěřitelných 28 °C
Foto: Unsplash
Teploty v následujících dnech se vyšplhají až na neuvěřitelných 28 °C

Babí léto je tu a jen tak neskončí. I když je pravda, že ne každý den bude jako malovaný. Výlet je potřeba si pořádně naplánovat. Mimo teploty, které šlapou na paty třicítce, nás totiž čekají i přeháňky a bouřky. Meteorolog Štefan Handžák z Českého hydrometeorologického ústavu prozradil, kdy bude ten nejlepší čas někam vyrazit.

reklama

„V následujících dnech k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. Dnes nás tedy čeká jasno až polojasno a nejvyšší denní teploty se vyšplhají až na 24 až 28 °C,“ prozradil pro Čtidoma.cz meteorolog Štefan Handžák z Českého hydrometeorologického ústavu.

Zítra bude také jasno až polojasno a opět nás čekají nejvyšší denní teploty, které se opět vyšplhají až na letní hodnoty, tedy až na 23 až 27 °C.

V sobotu bude na našem území přibývat oblačnosti a čeká nás i občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. To ale neplatí pro Moravu a Slezsko, kde bude převážně jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 23 až 27 °C.

V neděli bude opět oblačno až polojasno a místy musíme počítat i s přeháňkami, ojediněle bouřkami. Nejvyšší denní teploty budou 20 až 24 °C.

„Velmi podobné počasí nás čeká i začátkem příštího týdne. V pondělí bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky a bouřky a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 21 až 25 °C,“ dodal meteorolog.

Od úterý do čtvrtka poté můžeme opět čekat spíše oblačno a ojedinělé přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty budou 19 až 24 °C.

Krásné letní počasí, které nás čeká dnes, zítra a začátkem víkendu, je potřeba pořádně využít. Vyražte na výlet do přírody bez deštníku a holínek, dokud to ještě jde! Připravili jsme si pro vás hned několik přírodních krás, které rozhodně stojí zato navštívit!

Stezka Valaška

Jedna z nejkrásnějších stezek mezi korunami stromů se nachází u stanice lanové dráhy na Pustevnách nedaleko Rožnova pod Radhoštěm.

Nadzemní stezka Valaška je dlouhá 610 metrů a můžete se z ní kochat naprosto dechberoucími panoramaty. Nejvyšší patro stezky se nachází ve výšce 1 099 m. n. m a za dobrého počasí je z ní možné dohlédnout až na Jeseníky.

Skryjská jezírka

Další z pohádkových přírodních scenérií se nachází v CHKO Křivoklátsko. Skalní průrva na Zbirožském potoce je jednou z nejvyhledávanějších oblastí této chráněné krajinné oblasti.

Vytvořilo se za ní spoustu malebných jezírek a oblast tak připomíná spíše filmové kulisy než realitu. Skryjská jezírka tedy určitě stojí zato vidět.

Park Podviní

Pokud byste ale rádi vyrazili do přírody, ale zároveň se vám nechce opouštět hlavní město, nezoufejte. Dokonce i v Praze je spousta krásných parků, kde se můžete krásného počasí nabažit do sytosti.

Jedním z těch méně známých parků je vysočanský park Podviní. Je sice jeden z těch menších, ale návštěvníkům to vynahrazuje svým zajímavým členěním plným mostů a jezírek.

Zdroj: Kudy z nudy

KAM DÁL: Alberto Vojtěch Frič: Český botanik, který vzdoroval nacistům a praskl na něj obrovský skandál

reklama
#zpravodajství #počasí #předpověď počasí #meteorologická předpověď

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.