Vlak do stanice Recyklace bude jezdit na Kolín až do pátku 9. října

Na nádraží v Českém Brodě můžete odevzdávat vysloužilé elektrospotřebiče
  |  

To, že vysloužilé spotřebiče rozhodně nepatří do směsného odpadu, či někam na skládku, určitě dobře víte. Až do pátku je můžete odložit do speciálního vlaku, který jede na Kolín a získat tak dárek a také los. 

Vysloužilé spotřebiče sebou

Vlak Recyklace bude jezdit až do pátku z Masarykova nádraží do Kolína po své obvyklé trase. Kdokoliv, kdo do vlaku přistoupí, může přinést vysloužilý menší elektrospostřebič a ten zde odevzdat. "Vlakem budou procházet hostesky, které budou od cestujících elektrospotřebiče vybírat a budou jim rozdávat dárky a také výherní losy," řekl ČtiDoma.cz Jan Marxt ze sdružení Electrowin, které spolu se Středočeským krajem akci organizuje. 

 

Odevzdávat můžete také na nádraží

"Ve stanicích Masarykovo nádraží, Český Brod a Kolín budou stát stánky, u kterých mohou lidé také elektrospotřebiče odevzdat, i oni obdrží dárek a los," dozvěděli jsme se od Jana Marxta. Hodnotný dárek obdrží prvních 300 lidí, kteří elektrospotřebič odevzdají. Ostatní také dostanou drobnou pozornost. Výhry si mohou lidé vyzvednout od 13. října na Krajském úřadu, odboru životního prostředí a zemědělství. 

 

Jízdní řád vlaku:

 

Místo odjezdu

Čas 
Praha – Masarykovo nádraží 06.40
Kolín 8.30
Praha – Masarykovo nádraží 10.10
Kolín 12.30
Praha – Masarykovo nádraží 14.10
Kolín 16.40

 

Jízda do stanice Recyklace již třetím rokem účinně napomáhá ke zvýšení informovanosti široké veřejnosti o možnostech správného a z ekologického hlediska odpovídajícího odkládání vysloužilých spotřebičů či o jejich dalším využití, pokud projdou procesem recyklace.
Při loňské Jízdě se ve Středočeském kraji podařilo oslovit více než 20 tisíc cestujících a z toho jich více než 600 využilo možnosti odložit ve vlaku nebo ve vybraných stanicích nepotřebný elektrospotřebič. Cestujícími jsou lidé všech generací a tato akce je mimořádnou příležitostí, jak je oslovit.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru