V Běchovicích otevřou další železniční zastávku blíž centru obce. Víme kdy!

Zastávka Běchovice Střed ušetří mnoha místním cestu.
  |  

V Praze Běchovicích se chystají otevřít novou zastávku vlaku, ačkoliv zde již vlak zastavuje. Půjde o zastávku Běchovice střed, která se bude nacházet blíže centru obce

 

Zastávka usnadní běchovickým život

Běchovičtí se tak přestanou dostávat těžce na vlak, který je ideálním dopravním prostředkem do centra města, cesta na Masarykovo nádraží trvá jen 15 minut a ve špičce jezdí dokonce čtyřikrát za hodinu. Stavba zastávky byla zahájená před rokem v srpnu. Plánuje se také využití zastávky pro přestup na další spoje a v blízkosti by mělo být vybudované parkoviště P + R, takže by zde lidé ze vzdálenějších koutů měli nechávat svá auta a využít k dopravě po Praze vlaku.

 

První dvě etapy vybudovány

Základní kámen položen 11.8.2014, celkové náklady na stavbu činí 20 milionů korun. „Stanice se budovala ve dvou etapách. V rámci první etapy bylo vybudováno 200 metrů dlouhé nástupiště, dále pak přístřešek, podchod pod kolejemi a informační systém. V rámci druhé etapy pak bylo vybudováno nástupiště, přístřešek atd. pro druhou kolej. Obě etapy jsou nyní postaveny,“ sdělil zpravodaji Ctidoma.cz Jakub Ptačínský, mluvčí Správy železniční dopravní cesty, která výstavbu zastávky zajišťuje. „Zbývá zapojit informační systém, který bude dálkově ovládán ze železniční stanice Praha – Běchovice,“ dodal.

 

V zastávce budou vlaky stavět od 13. prosince

Nová zastávka by měla být zprovozněna s ukončením modernizace trati Praha- Běchovice – Úvaly. Osobní vlaky by měly zastavovat od platnosti nového JŘ tj. od 13.prosince 2015. V rámci třetí etapy bude prodloužen podchod pod kolejemi 101 a 102, tato fáze je teprve v přípravě. 

 

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru