Za vykolejení vlaku na Masarykově nádraží může strojvůdce! Automat vypl již v Libni!

Před necelými dvěma týdny se „podařilo“ vlaku jedoucímu od Kolína na slepé koleji na Masarykově nádraží nezabrzdit a projet nádražní halou. Nyní je jasné, že za nešťastnou událost může strojvůdce vlaku. České dráhy hodlají přijmout opatření, aby se podobná událost již nemohla opakovat.

 

27.07.2015 - 12:46   |  

Strojvůdce vypl automat již  Libni

Podle zjištění televize Nova může za vykolejený vlak strojvůdce. Vlaky na Masarykově nádraží brzdí díky automatickému zařízení, které umí vlak zastavit s přesností na centimetr. Toto zařízení je prvním, které strojvůdce zapíná po příchodu do vlaku a má být tím posledním, co vypíná. O to je tedy překvapivější zjištění, že strojvůdce z dotyčného vlaku toto zařízení vypnul již na nádraží v Libni.

 

Šlo o úmysl, nebo opomenutí?

Na Masarykově nádraží tak vlak brzdit nezačal, strojvůdce pochopitelně také ne. Vlak tak projel nádražní halou až ke stánku. Škoda se vyšplhala na 4 miliony, tři lidé byli zraněni, jeden středně těžce. České dráhy v návaznosti na událost připravují opatření, které strojvůdcům uloží povinnost brzdit zde vždy manuálně. 

 

Klíčová slova: