Běh Běchovice Praha již v neděli, Českobrodská bude uzavřena, řekneme vám kdy

Běh Běchovice Praha je jedním z nejstarších silničních běhů v Evropě
  |  

Již tuto neděli se poběží slavný silniční běh Běchovice Praha. Jako vždy se poběží z Běchovic až na Žižkov, a to po Českobrodské, která bude pochopitelně uzavřena.

Letos již 119. ročník

Prvně se z Běchovic běželo v roce 1897. I letos bude start na 13. kilometru ulice Českobrodské v Běchovicích a cíl na křižovatce ulic Koněvovy a Za Žižkovskou vozovnou v Praze 3. Kapacita závodu je 3 333 běžců všech možných kategorií a také věku. Pokud se chcete ještě a závod přihlásit, můžete až v neděli v místě konání závodu, tedy na 13. kilometru Českobrodské před závodem, a to za zvýšené startovné. 

 

Počítejte s objížďkou

Po celé trase bude silnice Českobrodská a Koněvova uzavřena, a to v neděli 27. 9. 2015 od 08.00 do 13.30. Objížďka je vyznačena po trase Pod Krejcárkem, Novovysočanská, K Žižkovu, Poděbradská, Chlumecká, Pražský okruh, sjezd k OD IKEA, „malá“ Chlumecká, kruhový objezd OD IKEA, „malá“ Chlumecká, dálnice D 11. Průjezd autobusů MHD bude v době běhu krátkodobě omezen ve směru do centra. 

Letos se poběží již 119. ročník silničního běhu

 

Letos  s i bez bot!

Tenokrát ohlásili pořadatelé závodu hned několik novinek. Před běchovickým závodem si mohou účastníci bezplatně zapůjčit běžecké boty od společnosti NIKE, která bude mít v prostorách startu stánek. Další novinkou je nové zázemí v cíli, které se z nevyhovujícího svahu přesunulo do areálu gymnázia Na Pražačce, kde bude probíhat také doprovodný program. Po skončení běchovického závodu, konkrétně ve 13.00 hodin, se uskuteční autogramiáda, na které budou rozdávat podpisy Tomáš Dvořák, Krstiina Mäki, Anežka Drahotová a Róbert Štefko. 

Běželi jste někdy podobný závod?

Závod Běchovice Praha je nejstarší nepřerušený silniční závod na světě běhaný od roku 1897. Od svého založení pořádaný jako oficiální mistrovství na 10 km. 

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru