V Úvalech dnes mimořádné zasedání, sledujte jej i na internetu živě! Řekneme vám kde

Úvalská radnice bude jednání přenášet i po internetu
  |  

V Úvalech se právě dnes koná důležité zasedání zastupitelstva, na které je zvána i veřejnost. Pokud se ale nemůžete dostavit, máte možnost celé dění sledovat prostřednictvím internetu! 

Dva důležité body se dnes budou v Úvalech projednávat. První z nich je zřízení příspěvkové organizace Technické služby města Úvaly a také jmenování jejího ředitele a dále pak přeložka silnice I/12. Pokud občané nebudou moci na zasedání dorazit, mohou sledovat toto zasedání prostřednictvím internetové stránky https://www.youtube.com/watch?v=Yt2OMPfUrnE.

 

Úvaly chtějí s odpadem hospodařit sami

Město Úvaly chce zlepšit nakládání s odpady a také ušetřit. Proto se rozhodlo, že pro svoz odpadů založí vlastní organizaci a bude se o ně starat bez externí firmy. Za svoz odpadu a péči o osvětlení se zde v současné době platí přes 20 milionu ročně (Úvaly mají přitom 6,5 tisíce obyvatel). Nyní Úvaly očekávají, že ušetří nejenom město, ale také jeho občané, kterým se odvoz odpadů zlevní a cena bude třeba zahrnovat i svoz bioodpadu, o kterém jsme vás informovali v článkuÚvaly se již nyní inspirují v nedalekém Českém Brodě, kde se o odpad starají sami již přes 15 let k plné spokojenosti. "Co chceme? Lepší služby pro občany, nižší náklady pro město, lepší třídění odpadů a tím i lepší životní prostředí pro nás všechny a časem třeba i snížení poplatků za odpad pro Úvalačky a Úvaláky, kteří třídí," tvrdí dnes město. Nová organizace by se měla o odpady začít starat od začátku nového roku. 

 

Přeložka silnice zlepší život v Újezdě, Běchovicích a Úvalech

Dalším bodem v jednání bude přeložka silnice I/12, která vede z Prahy - Běchovic, přes Újezd nad Lesy, Úvaly do Kolína a jejíž délka je přes 34 kilometrů. Každý, kdo touto silnicí zejména v době špičky jezdí, ví velmi dobře, jak obrovské zácpy jsou zde prakticky každý den. Obce kolem této silnice se totiž neustále zvětšují, staví se mnoho nových domů a bytů a kapacita silnice je  pochopitelně tatáž. Proto Úvaly fandí dostavbě Pražského okruhu včetně navazujících radiálních přivaděčů na Českobrodské (I/12 R1 Úvaly) a Přátelství/Černokostelecká (Hostivařská spojka), a také přeložce této silnice, která by odvedla mnoho aut zcela jinou trasou. K tomuto témata proběhla před dvěma dni veřejná diskuse, která byla opět živvě přenášená internetem. Pokud jste se nemohli zúčastnit, můžete se podívat na záznam na této internetové stránce.

 

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru