Smutný osud koupaliště Benice připomíná jen název ulice

Stavět se v Benicích nebude, ale bazén je již tři roky uzavřený
12.07.2015 - 14:32   |  

Míst, kam se v Praze vypravit za koupáním, není mnoho. O to je smutnější, že právě vinou městských radních ztratila Praha jedno z největších koupališť, unikátní stometrový bazén v Benicích, který je již tři roky zavřený. 

Unikátní bazén uzavřen

Koupaliště Benice, které se nacházelo nedaleko Uhříněvsi, umožňovalo návštěvníkům využívat velký bazén s rozměry 100 na 25 metrů a travnatou pláží. Bohužel, koupaliště doplatilo na čachry pražkých radních, kteří ještě za éry Petra Böhma umožnili jednak zcelení okolních pozemků, pod které i koupaliště připadlo, dále pak prodej magnátovi Sebastianu Pawlovskému a následně pak změnu územního plánu  na stavební pozemek.

 

Stavět se nebude, bazén v rukou soukromníka 

Proti této změně malá pražské část Benice bojovala a soud dal jejím nárokům zapravdu, stavět se na těchto pozemcích (hned vedle městské části s pár sty obyvatel měl vyrůst megalomanský projekt pro několik tisíc obyvatel) nebude. Pawlowski vyrukoval s tím, že proti město povede arbitráž o 2,5 miliardy korun, když pozemky koupila za 320 milionu. V současné době se tedy na pozemcích nic neděje, stavět zde nelze a koupaliště leží zcela ladem. A s největší pravděpodobností tomu bude takto již navěky, to, že se zde lidé dříve koupali a místo sloužilo veřejnosti, dokládá již jen název ulice. Vskutku smutný příběh pro Prahu bohužel celkem příznačný...