Tip na výlet: Vlakem nebo na kole z Prahy do Berouna

Vyšlapat na jeden z nejoblíbenějších českých hradů není jen tak.
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Jste sportovec nebo se raději kocháte krajinou z jedoucího vlaku? Můžete si vybrat jednu z možností nebo pohodlí a sport zkombinovat. Pokochat se výhledem na Barrandovské skály s kávou v ruce a následně si dát do těla výšlapem na Karlštejn.

Jízda vlakem z Prahy do Berouna je pastvou pro oči

Pojedete-li poctivě už z Hlavního nádraží, nahradí vám cesta vlakem procházku centrem Prahy plného otravných turistů. Uvidíte Vyšehrad i Pražský hrad bez pocení a stání ve frontách. Jediné dilema, které v tu chvíli budete řešit, je, kterému z pohledů z železničního mostu věnovat více času.

Na okraji Prahy vás kromě pohledu na Vltavu poctí svým impozantním vzhledem Barrandovské skály táhnoucí se úctyhodné dva kilometry. Následuje Chuchle se svým slavným závodištěm a za ní přírodní rezervace Staňkovka, která po holých skálách nabídne plejádu zeleně.

Vystupujeme, sedáme na kola

Zda vyrazíte z Prahy do Berouna na kole ze Zličína či Radotína už je čistě na vaší volbě a místě bydliště. Jediné, na co je třeba pamatovat, je, že v Praze nesmíte přepravovat kolo v autobusové dopravě. Z dopravních prostředků zbývá metro či vlak nebo můžete využít kola už v hlavním městě, ačkoliv se obzvlášť, pokud nebydlíte přímo v jedné z okrajových částí, pravděpodobně nevyhnete hustému provozu.

Vaše oči jistě potěší návštěva největšího českého lomu Velká Amerika. Budete-li chtít prozkoumat jeho průzračné vody, upozorňujeme, že koupání v lomu je zakázáno. Osvěžení by ale přišlo vhod zvláště, jestli se rozhodnete pro výšlap na Karlštejn. 

Královské město Beroun slaví 750. výročí