V neděli u nás bylo tepleji než v Lybii. Zítra konečně zaprší

Pro suchem sužovanou krajinu bude srážek stále nedostatek.
07.07.2015 - 13:41   |  

Teplota by měla v průběhu týdne spadnout zhruba o deset stupňů.

Česko má za sebou skutečně tropický víkend. Důkazem nezvykle vysokých teplot na naše poměry je mimo jiné to, že středočeské Dobřichovice společně s Plzní, Prahou a Bradnýsem nad Labem předstihly v naměřených teplotách dokonce město Džóf nacházející se na jihu Lybie v saharské poušti. Zatímco ve zmíněných českých městech se teploty pohybovaly v rozmezí 37°C  a 38°C, v africkém městě naměřili meteorologové o jeden teplotní stupeň méně. Nutno podotknout, že k něčemu podobnému nedochází příliš často.

Teplotní rekordy padaly i včera a to podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu dokonce na 28-ti místech. V následujících dnech by konečně mělo dojít k ochlazení. Podle meteorologů však silnějším bouřkám čelit nebudeme.

V hlavním městě by mělo dojít k lokálním bouřkám již dnes večer po 19 hodině. Pražany však přesto čeká další tropická noc, při níž teploty neklesnou pod 20°C. Bouřky by měly v průběhu zítřejšího dopoledne přejít ve slabý déšť, který nás již bude provázet během celého dne. Teploty znovu nevystoupají a budou se držet okolo 22°C. Obdobné teploty máme dle meteorologů očekávat až do konce týdne.

Podobné počasí bude panovat i v blízkých středočeských lokalitách. Například v Berouně a Kladně by však zítřejší déšť měl vydržet pouze do 11 hodiny. Český hydrometeorologický ústav uvedl, že se nemusíme obávat extrémní síly bouřek. Z důvodu vysušenosti krajiny, nemají bouřky kde brát vodu. Na řadě míst proto nezaprší vůbec, jinde se bude jednat pouze o dešťové přeháňky. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru