Pachatele usvědčila „selfíčka“

Nová zlodějská mantra zní: Nezapínejte kradený telefon a hlavně se s ním proboha nefoťte!
  |  

Zloději nejsou před moderními technologiemi nadále v bezpečí. Svědčí o tom případ, který se odehrál v Berouně.

Okradený muž si minulý týden v Berouně dával šlofíka na autobusové zastávce. Situaci hbitě využil páreček zlodějů. Muži ukradli batoh, ve kterém měl osobní věci, hotovost a především mobilní telefon. Jakmile si s ním pachatelé začali hrát, případ nabral rychlý spád.

Fotografie zlodějů putovaly rovnou k policistům

Muž a žena telefon zapnuli a fotili na něm tvz. selfies. Netušili však, že je telefon spárovaný s notebookem okradeného. Pořízené fotografie se tak začaly objevovat rovnou na mužově počítači. Ten celou věc nahlásil na policii a posléze jim fotky obratem přeposílal.

Pro berounské policisty tak bylo s pomocí chytrého telefonu dopadení pachatelů otázkou několika hodin. Zjistili, že se jedná o mladé sourozence.

Hnutí svědomí

Při zatýkání neopatrných sourozenců s nimi byl ještě jeden muž. Posléze se v něm hnulo svědomí a sám se přišel udat na policii s tím, že se krádeže rovněž účastnil společně s ženou. Její bratr figurující na selfies údajně nic neukradl.

Pachatelům hrozí trest odnětí svobody až ve výši dvou let. Podle policejní mluvčí Marcely Pučelíkové je tento případ jedinečný v tom, že moderní technologie pomohla k dopadení pachatelů. Podle zkušeností policistů se totiž většinou děje spíše opak, kdy sociální sítě a kyberprostor slouží jako další místo ke zločinu.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru