Rekonstrukce dálnice D5 začíná kvůli havarijnímu stavu berounských exitů již letos

Oprava exitů 14 a 18 proběhne ve třech etapách. Kvůli plynulosti provozu se bude opravovat po polovinách.
  |  

Exity 14 (Beroun – východ) a 18 (Beroun – centrum) se dočkají opravy v průběhu tohoto podzimu.

Dálnice D5 vedoucí z Prahy směrem na Plzeň bude mít nový povrch. Tato rozsáhlá oprava v hodnotě téměř 200 milionů korun je v plánu až na jaro příštího roku. Havarijní stav exitů Beroun – východ a Beroun – centrum se  však Ředitelství silnic a dálnic ČR rozhodlo řešit ještě letos.

Po dobu opravy budou zachovány 2 pruhy pro každý směr

„Základní myšlenkou s ohledem na provoz po velmi vytížené dálnici je režim 2+1+1, tj. oprava po polovinách. Samotný průběh opravy (mimo výstavby omezení a oprav vozovek na mostech) by měl být plynulý. Na druhou stranu toto řešení po polovinách trvá logicky téměř 2x déle, ale pro každý směr budou zachovány 2 pruhy,“ řekl k plánované opravě vedoucí odboru správy dálnic ŘSD ČR Jan Hoření.

Oprava exitů 14 a 18 proběhne ve třech etapách. V první bude rekonstruován exit 14 a přejezdy středního dělícího pásu. Ve druhé se opraví mosty na hlavní trase (za režimu 2+1) a část exitu 18. V poslední etapě se dočká opravy druhá část exitu 18 a přejezdy středního dělícího pásu.

Všechny tři etapy a s nimi související dopravní omezení jsou plánovány od 1. září do 31. října letošního roku. „Aktuální informace budou vždy zveřejněny na webu města Berouna,“ sdělila ČtiDoma tisková mluvčí města Adéla Felklová.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru