Rekonstrukce dálnice D5 začíná kvůli havarijnímu stavu berounských exitů již letos

Oprava exitů 14 a 18 proběhne ve třech etapách. Kvůli plynulosti provozu se bude opravovat po polovinách.
  |  

Exity 14 (Beroun – východ) a 18 (Beroun – centrum) se dočkají opravy v průběhu tohoto podzimu.

Dálnice D5 vedoucí z Prahy směrem na Plzeň bude mít nový povrch. Tato rozsáhlá oprava v hodnotě téměř 200 milionů korun je v plánu až na jaro příštího roku. Havarijní stav exitů Beroun – východ a Beroun – centrum se  však Ředitelství silnic a dálnic ČR rozhodlo řešit ještě letos.

Po dobu opravy budou zachovány 2 pruhy pro každý směr

„Základní myšlenkou s ohledem na provoz po velmi vytížené dálnici je režim 2+1+1, tj. oprava po polovinách. Samotný průběh opravy (mimo výstavby omezení a oprav vozovek na mostech) by měl být plynulý. Na druhou stranu toto řešení po polovinách trvá logicky téměř 2x déle, ale pro každý směr budou zachovány 2 pruhy,“ řekl k plánované opravě vedoucí odboru správy dálnic ŘSD ČR Jan Hoření.

Oprava exitů 14 a 18 proběhne ve třech etapách. V první bude rekonstruován exit 14 a přejezdy středního dělícího pásu. Ve druhé se opraví mosty na hlavní trase (za režimu 2+1) a část exitu 18. V poslední etapě se dočká opravy druhá část exitu 18 a přejezdy středního dělícího pásu.

Všechny tři etapy a s nimi související dopravní omezení jsou plánovány od 1. září do 31. října letošního roku. „Aktuální informace budou vždy zveřejněny na webu města Berouna,“ sdělila ČtiDoma tisková mluvčí města Adéla Felklová.