V Berouně včera zachraňovali muže, který spadl do vodojemu

Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Hasiči vytahovali muže z desetimetrové hloubky. Složitý zásah měl šťastný konec.

„Byl to zaměstnanec vodojemů a kanalizací, který tam prováděl kontrolu,“ sdělil ČtiDoma velitel hasičského záchranného sboru z Berouna Pavel Šimek. Muže, který při výkonu své práce nešťastně spadl, našli hasiči včera po 14. hodině zhruba v desetimetrové hloubce.

Muž byl při vědomí, pádem si však způsobil četná zranění. „Klient utrpěl zranění hrudníku. Zasahující lékař u něj měl podezření i na frakturu žebra,“ uvedla mluvčí záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

„Jednotka HZS (hasičského záchranného sboru, pozn. red.)poskytla postiženému prvotní pomoc, zajistila ho a připravila lezecký materiál na vlastní transport. Po příjezdu lékaře byl zraněný stabilizován, zafixován do vakuové matrace a naložen do transportní vany. Pomocí kladkostroje byla osoba vytažena do technologického prostoru vodojemu a odtud ještě složitě transportována po úzkém schodišti do sanitního vozu,“ popisuje průběh zásahu velitel Šimek.

„Po ošetření byl muž převezen do motolské nemocnice,“ doplňuje Effenbergerová.

Komplikovaná záchranná akce trvala zhruba hodinu. Kromě středočeských hasičů a záchranářů se do ní zapojila i na místo přivolaná Policie ČR.