Smrtelná nehoda na D5. Mrtvý řidič a těžce zraněná matka s dítětem

Řidič Škoda Octavia vjel z levého jízdního pruhu do pravého, kde narazil do stojanu SOS hlásky a následně vjel mimo komunikaci. Zde vozidlo zůstalo ležet na pravém boku,“ sdělila ČtiDoma policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

K tragické nehodě došlo dnes v noci na 25. kilometru poblíž Berouna. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného zásahového systému.

„Krátce před třetí hodinou ráno na D5 ve směru na Prahu na 25. kilometru došlo k tragické dopravní nehodě. Řidič Škoda Octavia vjel z levého jízdního pruhu do pravého, kde narazil do stojanu SOS hlásky a následně vjel mimo komunikaci. Zde vozidlo zůstalo ležet na pravém boku,“ sdělila ČtiDoma policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.

Změnil se rodinný výlet v tragédii?

Na místo se ihned sjely všechny složky záchranného integrovaného systému. Včetně dvou vrtulníků letecké záchranné služby, kvůli nimž musela být dálnice D5 zhruba do šesté hodiny ranní uzavřena.

 V převráceném autě nalezli 47letého řidiče, 33letou ženu a tříleté dítě, které bylo v bezvědomí a nedýchalo. Záchranáři okamžitě začali s resuscitací. „Ta byla zhruba po 15 minutách úspěšná a záchranářům se podařilo obnovit jeho životní funkce. Kolegové z letecké záchranné služby dítě pak přepravili do motolské nemocnice,“ říká mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

Oba dospělé museli hasiči ze stanic Beroun a Hořovice vyprošťovat pomocí hydraulického zařízení. „Žena utrpěla středně těžká poranění - zlomeninu horní končetiny a zhmoždění žeber. Záchranáři ji ošetřili a zafixovali proti pohybu. Poté byla letecky transportována do střešovické nemocnice. Řidič bohužel utrpěl vážná mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl,“ dodává.

Co bylo příčinnou nehody?

O tom, proč k této těžké havárii došlo, zatím policie nemá jasno. „Co se stalo, a bylo příčinou havárie, v tuto chvíli řeší dopravní policisté,“ dozvěděli jsme se od Štěpánky Zatloukalové. „Zda to byla únava, špatná viditelnost, povětrnostní podmínky, vysoká rychlost či cokoliv jiného je předmětem dalšího šetření.“
 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru