Britská zoo má problém se sprostými papoušky. Pět z nich musela skrýt, návštěvníkům totiž nadávali

Sprostí papoušci šedí se stali noční můrou ředitele zoo
 

Zoologická zahrada ve Friskney na východě Anglie skryla pět papoušků před zraky návštěvníků. Papoušci šedí, známí také jako žako, totiž lidem sprostě nadávali. A to jak všichni jistě uznají, není pro provozovatele zoologické zahrady ta nejlepší vizitka. 

Pětici papoušků získala zoo Lincolnshire Wildlife Park, která sídlí asi 160 kilometrů severně od Londýna, letos v srpnu. Nejdříve je umístila do karantény a před časem je vystavila pro návštěvníky. Ve venkovních voliérách ale afričtí opeřenci dlouho nevydrželi. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Nevhodné chování papoušků

Lidem, kteří si ptáky přišli prohlédnout, totiž žakové sprostě nadávali. Správa zoo se tak rozhodla papoušky raději dočasně skrýt v zázemí nepřístupném veřejnosti.

Jess Newtonová, která se v anglické zoo o papoušky stará, považovala podle BBC jejich peprná slova zpočátku za zábavná. Doufala ale, že po přemístění do voliér s nadáváním přestanou. To se ale přepočítala.

Papoušky těšila reakce návštěvníků

"Papoušci nadávají, aby vyvolali reakce či odpověď,“ vysvětlil ředitel zoo Steve Nichols. Pokud se na ně začnou lidé udiveně dívat nebo se dokonce začnou smát, povzbudí to ptáky podle něj k dalšímu klení. „Některým návštěvníkům to připadalo legrační, ale o víkendu k nám chodí děti, a tak jsme se rozhodli je raději přesunout,“ řekl Nichols.

Podaří se "převýchova"? 

Ředitel zoo zároveň vyjádřil naději, že se papoušci v nové skupině, kde nyní budou žít, naučí jiná slova. „Jestli ale ostatní naučí nadávky a já budu mít nakonec 250 sprostých ptáků, nevím, co budeme dělat,“ dodal Nichols.

KAM DÁL: Jeden ze středočeských úředníků, kteří dostávali nebývale vysoké odměny, provozuje podnik s manželem hejtmanky.