Neschází vám štěně, nebo papoušek? Víte, jak se zachovat při ztrátě zvířete?

Nepostrádáte tohle roztomilé štěně?
  |  

Hned několik zvířat bylo odchyceno minulý týden v okolí Prahy. Není mezi nimi také váš domácí mazlíček? Našli se nejenom psi, ale také papoušek, nebo fretka!

Roztomilé štěně našli dne 17.7.2015 v 9:45 hodin v Čelákovicích,  u penzionu Na Požárech. Jde o štěně křížence, světle hnědé barvy. Poté byl převezen a dočasně umístěn na služebně MP Čelákovice a poté přemístěn do smluvního útulku Velas Lysá nad Labem. Kontakt je telefon 723 342 174, 602 664 839, e-mail: pejscilysa@email.cz.

 

Dne 14.7.2015 byl v Čelákovicích, v areálu tenisových kurtů v ulici Na Nábřeží občany nalezen a následně odchycen papoušek- korela chocholatá, patrně sameček. Papoušek se nyní nachází v náhradní chovatelské péči, další informace vám poskytnou na Městské policii v Čelákovicích.  

Neuletěl vám papoušek?

V neděli 19.7. byla ve večerních hodinách v Klánovickém lese nalezena fretka. Je to mladý, velmi přítulný a aktivní chlapeček. Nejeví žádné známky kousání nebo jakékoliv agrese, nechá se mazlit i koupat od cizích lidí. Byl velmi špinavý, má dlouhé drápky, špinavá ouška a je hubený, nejeví žádné známky nemoci. Další informace na telefonním čísle: 728 306 037.

 

Jak postupovat při ztrátě zvířete?

Pokud se vám ztratí zvíře, neztrácejte hlavu. V naprosté většině případů jsou zejména psi vypátráni a vráceni svým majitelům. Pokud totiž zatoulaného psa někdo zpozoruje, většinou okamžitě volá městkou policii. Proto v případě, že jste si jisti, že zvíře uteklo a vy ho nedohoníte, nezačněte bez rozmyslu pobíhat po okolí. Šance, že byste psa dohnali, když nevíte ani směr jeho cesty, je totiž minimální. Naopak, okamžitě vezměte telefon a zavolejte jednak na místní městskou policii, dále pak do nejbližšího útulku.

 

Ušetříte za útulek

Právě takto můžete ušetřit finanční prostředky. Pokud totiž policisté psa odchytnou a odvezou jej do útulku, musíte za něj zaplatit poplatek, který se pohybuje kolem 500 korun. Dále můžete také obdržet i pokutu za zaběhlého psa, a to od 500 korun do 1000, tu vá však mohou policisté odpustit. Proto je vždy lepší volat okamžitě a nemeškat ani minutu. V některých případech vám policisté jen sdělí, kdo zvíře odchytil a vy si jej můžete okamžitě vyzvednout. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru