Čelákovice chtějí propojit cyklostezku s Lysou a Nymburkem. Kdy by se mělo začít budovat?

Josef Pátek: "Vzhledem k tomu, že střední Polabí je rovinaté, je cyklistika velmi oblíbená a to zejména pro svou nenáročnost a hlavně pro rodiny s dětmi."
  |   |  Komerční sdělení

Na čelákovické radnici přivítali 20. srpna zástupce z Lysé a Nymburka. Předmětem rozhovoru bylo propojení cyklostezky mezi městy. Jak to s projektem vypadá, jsme se zeptali starosty Čelákovic Ing. Josefa Pátka. 

V čem by bylo propojení stezek přínosné?
Labská stezka je jednou z páteřních cyklostezek České republiky. Pro střední Polabí s poměrně silným zalidněním a větším počtem velkých měst je řeka Labe přirozeným zdrojem relaxace a odpočinku. Aktuálně je stezka hotová v úseku Kostelec nad labem - Lázně Toušeň a Nymburk - Veký Osek. naše trasa má tyto dvě velmi oblíbené stezky propojit. Vytvoří se tak velký souvislý úsek Labské stezky.

Šlo by o stezku jen pro cyklisty, nebo také pro bruslaře?
Předpokládáme co nejširší využití. Tomu i napovídá idea vést zpevněnou stezku (pro inline) pouze po jedné straně Labe a druhou nechat v přírodním stavu.

Jak vypadá návrh na propojení stezek, co by obnášel?
Návrh, který budeme zpracovávat by měl být komplexní studií na využití volnočasových aktivit a podpory cestovního ruchu. Tedy budeme mimo stavby vlastní stezky navrhovat i možná propojení obou břehů, výstavbu naučných stezek a další navazující infrastruktury.

Jak je oblíbená cyklistika v okolí Čelákovic?
Vzhledem k tomu, že střední Polabí je rovinaté, je cyklistika velmi oblíbená a to zejména pro svou nenáročnost a hlavně pro rodiny s dětmi.

Jaký je harmonogram propojení?
Do konce roku 2015 souhlas zastupitelstvem a přistoupení k memorandu o spolupráci. Na přelomu roku založení dobrovolného svazku obcí. Následně studie proveditelnosti, projektové dokumentace, příslušnáí správní řízení a zahájení stavby v letech 2020 - 2022.
 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru