V Čelákovicích opravují stadion. Kdy se zde bude zase hrát?

Na městském stadionu se budují nové střídačky...
  |  

V Čelákovicích probíhá již od loňského léta rekonstrukce stadionu. Zajímalo nás, jak s rekonstrukcí pokročili a co přijde na řadu ještě letos. 

Na stadionu se vyklidil nepořádek ze stavby toalet, která nebyla od poslední spartakiády dokončena. Zmizelo tak feťácké doupě

Stadion byl 25 let bez investic

Zástupců organizace Čelákovické sportovní ops., která se o stadion stará, jsme se zeptali, v jakém stavu byl stadion před započetí oprav: "V naprosto nevyhovujícím. Prakticky 25 let se do stadionu neinvestovalo a jen se udržovalo to nejnutnější pro provoz," dozvěděli jsme se. Aktuálně využilvají stadion dva největší kluby Spartak a Union. Dále školy a take sportovní veřejnost.

Opravuje se zabezpečení celého areálu Městského stadionu. Díry v plotě budou zaceleny a osazeny jsou i nová vrata

Opravy budou v řádech milionů

"Pro letošní rok plánujeme opravit a zabezpečit to nejnutnější. Jak říká můj lékař, nejprve vyléčit chřipku a pak rakovinu. Opravy platí Město Čelákovice. Kolik budou stát teď nelze odhadnout, ale budou to miliony korun," sdělili nám zástupci Čelakovické sportovní.  Jak budou opravy pokračovat? "Harmonogram teď neni k dispozici. Město zadává vyhotovení Studie využitelnosti stadionu, která řekne kam, co a jak. Potom práce se rozdělí do etap a postupně zafinancují. 

 

Nad financováním rekontrukce stadionu visí stále otazníky. Česká televize přinesla před časem informaci o tom, že starosta Čelákovic Josef Pátek považuje rekonstrukci za předraženou a obviňuje místní jednotu Spartak ze zmanipulování žádosti o dotace. K celé kauze se brzy vrátíme... 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru