V Čelákovicích si můžete na ulici zahrát šachy. Řekneme vám kde

V Čelákovicích je možné si zahrát šachy na čtyřech místech
  |  

Máte rádi šachy? Díky jednomu šikovnému projektu si je můžete na mnoha místech zahrát jen tak na ulici, když vás to třeba napadne. V Čelákovicích je to nyní možné na čtyřech místech. 

Kde si zahrát šachy na ulici?

Šachy na ulici je možné si zahrát v Sadech 17. listopadu u „Městského bazénu“, v parku u „Městské knihovny“, v Záluží u hospody na hřišti a v Sedlčánkách před hospodou „U Strnadů“. Zde všude si můžete za zálohu 100 korun vypůjčit šachové figurky a usednout k šachovnici, která je zde volně přístupná každému. Pochopitelně si můžete také přinést figurky vlastní.  Stolky jsou z betonu, takže jsou odolné dešti a také vandalům. 

 

Nejenom pro hipstery

Tento projekt je spjatý s pražským kavárníkem a prvním "hipsterem" Ondřejem Kobzou, který v Praze provozuje hipsterské kavárny a rozjel také třeba projekt Piána na ulici, kdy instaluje na různá místa piána, na která si může kdokoliv zahrát. Cílem těchto projektů je oživit s minimálními náklady veřejný prostor, který tak budou lidé s radostí sdílet, potkávat se zde a využívat ho k plné spokojenosti. Nyní je možné šachové stolky najít třeba před Národní technickým muzeem kavárnou v Praze, Neratovicích, Kolíně,  nebo Litoměřicích. 

 

Chcete u vás také šachový stolek? Pokud chcete, aby se u vás také hrály šachy, můžete se ozvat na e-mail piananaulici@email.cz a šachový stolek si  zde také objednat. Potřebujete pouze vybrat vhodné místo, vyřídit na úřadech zábor místa, domluvit třeba ve spřátelené kavárně možnost půjčování figurek a nezapomenout také na malý rozpočet na instalaci stolku. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru