Zloděj řádil v Černošicích i Dobřichovicích v průběhu jednoho dne

Obrýlený muž kradl v Černošicích a následně se přesunul k bankomatu do Dobřichovic. Poznáváte ho?
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Muž se sice hbitě přesouval mezi obcemi, bystrému oku bankomatu však neunikl.

Nedávno jsme informovali o tom, že statistikám krádeží ve Středočeském kraji vévodí odcizení věcí z vozidel. Případ obrýleného muže z Černošic je jedním z nich.

K vykradení vozu a zneužití platební karty stačila půl hodina

Krádež se odehrála již na konci dubna. Muž středního věku si 28. dubna kolem osmé hodiny ranní vyhlédl zaparkovaný vůz v ulici Karlická v Černošicích. Do auta se dostal snadno tím, že rozbil pravé přední okno. Následně z něj vykradl, co mu přišlo pod ruku včetně platební karty.

Jen o deset minut později se s kradenou kartou objevil u bankomatu v sousedních Dobřichovicích, kde se ji pokusil zneužít. Díky tomu máme jeho fotografii, kterou policie získala ze záznamu bankomatu. Muži sice zakrývají tvář sluneční brýle, jinak je však obraz poměrně jasný.

„Policisté z Obvodního oddělení Řevnice pátrají po tomto neznámém muži z fotografie a přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění na telefonní číslo 974 882 741 nebo na bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Jana Dětská. 

Vaše auto není trezor
  • Nenechávejte na sedadlech ani odkládacích plochách vozidla žádné věci (kabelky, kufříky a jiná zavazadla, mobilní telefony, fotoaparáty, doklady od vozidla či jiné doklady, oblečení atd.)
  • I zdánlivě bezcenná věc může pachatele nalákat
  • Před odchodem od vozidla zkontrolujte uzavření všech oken včetně střešního, motorového a zavazadlového prostoru, uzavření a uzamčení všech dveří vozidla
  • V případě, že dojde k vloupání do vozidla či přímo jeho odcizení, volejte ihned Policii České republiky na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo Městskou policii na čísle 156.