Parkování jen na dvě hodiny
Konkrétně v ulici Husova a na Náměstí Arnošta z Pardubic je možné v době od 7:00 do 17:00 zaparkovat maximálně na 2 hodiny, pak je třeba odjet, jinak se řidič dopouští pokutovatelného přestupku. Dobu zaparkování je třeba si označit na parkovacích hodinách, tedy na jejich maketě z papíru. Parkovací kotouče bude možné vyzvednout zdarma na městském úřadě, budou je mít k dispozici obchodníci v centru. Kotouč je pak třeba pak umístit za čelní sklo vozidla.
Rezidenti mohou celý den
Výjimku budou mít držitelé parkovacích karet – rezidenti v dané oblasti. O parkovací kartu si může na městském úřadě požádat každý občan nebo firma, kteří v dané lokalitě buď bydlí (trvalý pobyt, nájemní smlouva), mají sídlo nebo provozovnu.
Parkovací karta za 500
První vozidlo bude zpoplatněno částkou 500 Kč ročně, druhé částkou 3 000 Kč ročně (5 000 Kč ročně u firemních karet) a třetí a další vozidla částkou 15 000 Kč ročně. Osoby zdravotně postižené a starší 65 let budou mít slevu 50% z ceny.
Platí se i v Kostelci a Českém Brodě
Placené parkování zavedl před dvěma lety také Kostelec nad Černými lesy, a to na náměstí Smiřických. Zde stojí stání v pracovní dny od 4 do 20 hodin 5 korun za půl hodiny a desetikorunu za další započatou hodinu., v sobotu se platí jen do 13 hodin. Místní platí za karty 500 korun za první vozidlo, 1000 korun za další. V Českém Brodě je zpoplatněné parkování je na Husově náměstí a náměstí Arnošta z Pardubic a parkovišti P+R v ulici Krále Jiřího. Poplatky jsou vybírány systémem parkovacích automatů nebo parkovacích karet. Platí se v čase od 7:00 do 18:00, v sobotu od 7:00 do 13:00, do 30 minut se platí 5 korun, do 60 minut 10 korun, za každou další započatou hodinu 10 korun.