Obce odvolávají výzvy k šetření vodou, můžete zalévat a napouštět bazény

Český Brod odvolává šetření s vodou
  |  

Letošní mimořádné sucho si vyžádalo často zákaz napouštění bazénů, nebo zalévání. Nyní některé obce od těchto zákazů upouštějí a vše se vrací do normálu. 

Sprchování v kulturním domě a vyschlé kohoutky

Dlouhotrající období bez deště a rekordní vedra letos postihla prakticky celou republiku. A tak obecní nádrže a potoky vysychaly a bylo nutné přistoupit k omezení spotřeby vody. Například v Mnichovicích u Prahy dokonce hrozilo, že bude obec zásobovat své občany pomocí cisteren, jinde se mohli zase koupat jen v kulturním domě. Na většině míst pak bylo zakázáno zalévat a napouštět bazény, či mýt auta. 

 

Srážky koryta naplnily

Díky masivním srážkám se naštěstí situace uklidňuje a zákaz může být odvoláván. Například Český Brod vyhlásil šetření vodou, o čemž jsme vás informovali v článku. Nyní vydal Vodoprávní úřad Českého Brodu opačné vyjádření: "Od dnešního dne, tj. od 24. srpna 2015 odvoláváme platnost výzvy k omezení čerpání vody, která byla vyhlášena dne 16. července 2015."

 

Blíží se opět vedra

Situace se uklidnila také například v Mnichovicích, kde ale není stále možné využívat a čerpat povrchovou vodu. V Říčanech nám sdělila Olga Rathouská,vedoucí oddělení Vodoprávní úřadu:

"Opatření obecné povahy nebylo zatím odvoláno." Na druhou polovinu tohoto týdne je však hlášen návrat vysokých teplot, a to až 34 stupňů, navíc žádné srážky v dohledné době. Proto je třeba situaci sledovat a přizpůsobit se. Aktuální informace najdete také na našich stránkách a našem Facebooku. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru